• BTC : 41601.94 ₺
  • BCH : 1208.59 ₺
  • ETH : 834.77 ₺
  • LTC : 254.39 ₺
  • XRP : 1.27528 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Norveç, kripto para kararlarının götürüsü neler olacak?

Norveç’in kripto paralar konusunda bir dizi aldığı kararlar mevcut. 2019 yılında uygulamaya koyulacak olan bu kararlar yasaklama değil ancak birçok farklı düzenleme ve yasal karar içeriyor olmasından dolayı ülkede dikkat çekici öneme sahip ve kripto para borsaları için çok büyük önem taşıyor. Kripto para borsalarının bir süredir devam eden yasal düzenlemeler karşısında neler yapacak oldukları ve nasıl adımlar atacak olduklarının yanısıra, ülkede yasal olarak işleyecek olan sistemin neler getirecek olduğu merak konusu.

Alacak oldukları önlemlerin sadece bir kısmı

Norveç’in aldığı kripto para borsalarına yönelik önlemlerin son derece fazla olduğu ve bu konuda alınmış olan ve gelecekte alınabilecek olduğu düşünülen önlemlerin ülke adına etkili olması planlandı. Ülkede, yasal olarak alınan önlemler 2019 başında uygulamaya geçecek olmasına rağmen, oldukça güvenilir kalmak ve kripto para borsaları aracılığı ile sahte para aklama konularının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Norveç bu konuda ciddi adımlar atmaya niyetli iken, yanıbaşında olan ülkelerle de kendisini sürekli olarak güçlendirecek ve daha fazla yasal önlemleri sürdürecek.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir