• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Popüler Kripto Para Borsalarının Gelirleri Şaşırttı: İlk Üçte Şaşırtıcı Bir İsim Yer Alıyor

primexbt

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’in geçtiğimiz yılın Aralık ayındaki geliri 18,7 milyon dolardı. Tahmini işlem ücreti geliri, Aralık ayı için bildirilen CryptoRank.io hacimlerine göre ve borsaların web sitelerinde listelenen ortalama işlem ücretlerinden yola çıkılarak hesaplandı.

CryptoDiffer tarafından yapılan araştırma verileri, Changpeng Zhao liderliğindeki popüler kritpto para borsası Binance’in rakipleri Huobi ve OKEx’in gerisinde kaldığını gösteriyor. 

Grafiğe göre Aralık ayında en çok geliri elde eden Singapur merkezli kripto para borsası Huobi, 51,4 milyon dolarlık tahmini işlem ücreti geliri elde etti. OKEx 35 milyon dolar ile ikinci sırada yer aldı. Lider kripto para borsası Binance ise 18,7 milyon dolarlık tahmini işlem ücreti geliri ile sıralamanın üçüncü basamağında yer alıyordu. Huobi, OKEx ve Binance gibi borsalara nispeten daha az bilinen MXC’in gelirinin 18,7 Coinbase Pro’nun ise 17,8 milyon dolar olduğu belirtiliyor.

CryptoDiffer’in ilk beş borsaya ilişkin tahminleri, Huobi, OKEx, MXC, Binance ve Coinbase Pro’nun ayda 15 milyon dolardan fazla gelir elde ettiğini gösterirken, geriye kalan ilk 10 borsanın geliri ise 2 milyon dolardan 8 milyon dolara kadar değişkenlik gösteriyordu. Araştırma raporunda ayrıca şunlar kaydedildi:

“Bu, alım satım / VIP indirimleri, pazar oluşturma, yanıltıcı alım satım işlemleri ve borsaların gerçek gelirlerini azaltan diğer faktörler göz önüne alındığında çok kaba bir tahmin. Yine de rakamlar oldukça etkileyici. ”

Söz konusu araştırmaya Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Binance CEO’su Changpeng Zhao şunları kaydetti:

“Merak etmeyin, en fazla parayı biz kazanamayabiliriz. Ancak bununla en iyisini yapmaya çalışıyoruz ”

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Bu Üç Nedenden Ötürü Bu Hafta Yeni Bir Ralliye Başlayabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.