• BTC : 49872.97 ₺
  • BCH : 1809.07 ₺
  • ETH : 1170.89 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36524 ₺
  • Al/Sat
Altcoin, Haberler

Ripple Ortağına Dev Yatırım!

primexbt

Kurduğu ortaklıklarla dikkat çeken ve büyümesini hızlandıran Ripple’ın önemli ortaklarından birisi olan SendFriend’e MasterCard Vakfı, MIT Media Lab, Barclays ve Ripple tarafından 1.7 milyon dolarlık bir yatırım yapıldı. 

Son zamanların hızla büyüyen Ripple destekli para gönderme platformu SendFriend, büyümeye devam ediyor. Yurtdışına para gönderme maliyetlerini önemli ölçüde düşürmek isteyen ve ilk olarak ABD’de yaşayan gurbetçilerin Filipinler’e para göndermesinin yeni bir seçeceği olarak hizmet vermeye başlayacak. 

SendFriend kurucusu ve CEO’su David Lighton’a göre SendFriend’in bu hizmeti 1 ay içerisinde kullanıma sunulacak. SendFriend ile birlikte para gönderme sektöründen ortalama %65 daha ucuz bir şekilde para gönderilebilecek. SendFriend, Ripple’ın dijital para birimi olan XRP’yi kullanan xRapid’i ödemeleri göndermek için bir köprü görevi gören kripto para birimi olarak kullanacak. 

Sistem Nasıl İşliyor?

SendFriend’in yeni para göndermek teknolojisi ABD dolarını XRP’ye dönüştürmesiyle başlıyor. Sonrasında XRP dijital varlığı Filipinler’e gönderiliyor. Filipinlere gönderilen XRP burada doğrudan Filipin Pezosuna dönüştürülüyor. Bu işlem sırasında fark edildiği üzere bankacılık sistemi atlanılıyor ayrıca bu dönüştürme ve gönderim birkaç saniyede gerçekleşiyor. 

SendFriend Destekçileri Artıyor!

Hızla büyüyen SendFriend destekçileri de artıyor. MasterCard Vakfı, MIT Media Lab, Barclays ve Ripple tarafından desteklenen projeye ayrıca Techstars, 2020 Ventures, 8 Decimal Capital, TaiYou Fund ve Mahindra Finance’de destek olmuş durumda. 

Bir önceki yazımız olan Tomochain (TOMO) Nedir, Tomochain (TOMO) Nereden Satın Alınır? başlıklı makalemizde MimbleWimble, TOMO ve tomochain hakkında bilgiler verilmektedir.

coinmag

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.