• BTC : 53411.35 ₺
  • BCH : 2210.62 ₺
  • ETH : 1021.28 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.3899 ₺
  • Al/Sat
Ripple (XRP) Teknik Analiz

Ripple (XRP) Teknik Analizi: 23 Eylül 2019

Ripple haftaya 0,26$ seviyesinden başlangıç yaptı. Hafta içerisinde atağa geçen XRP, 0,326$ seviyesine kadar hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi.  Bu seviyeden sonra düzeltme sürecine başlayarak düşüşe geçti ve haftayı 0,272$ seviyesinden kapadı. Bu kapanışla birlikte haftalık bazda %5 değer kazanan Ripple, yatırımcısını azıcık da olsa memnun etti diyebiliriz.

Dolar paritesinde geçtiğimiz haftaki Ripple teknik analizimde bir yıllık destek olarak çalışan T1 trendinin öneminden bahsetmiştim. Bu haftaki grafikte görüldüğü üzere, atağa geçen XRP, T1 trendinde direnç ile karşılaştı ve maalesef bu direnci aşamayarak düşüşe geçti. Bir yıllık destek olan T1, direnç olmanın hakkını verdi diyebiliriz. Mevcut duruma gelecek olursak; düzeltmenin de sert satışlarla devam ettiğini görüyoruz. Özellikle pazar günü barı maalesef tabloyu olumsuz hale getirmiş. Fiyatın 0,266$ altına düşmemesi halinde yönün yeniden yukarı döneceğini değerlendiriyorum. Yukarı harekette öncelikli olarak 0,287$ seviyesi sonrasında da T1 trendi takibimizde olmalıdır. T1 üzerinde ise tablonun yeniden olumlu hal alacağını, iyi bir boğa piyasası koşullarının oluşacağını değerlendiriyorum. Şimdi XRP/BTC paritesini inceleyelim.

XRP/BTC paritesinde Salı ve Çarşamba günlerinde güzel uzun barlar görüyoruz. XRP’nin Bitcoin karşısında değer kazanması XRP/USD paritesini de haliyle yukarı taşıdı. Ancak XRP/BTC paritesinde 9 aydır devam eden düşen trend henüz yukarı yönlü olarak kırılmış değil. Dolayısı ile kalıcı bir yükselişin varlığından söz etmek için henüz erken diyebiliriz (grafik logaritmiktir.). Ancak mevcut durum için kırmızı düşen trende doğru hareketin devam edeceğini düşünüyorum. Grafiğin hacim tarafındaki uzun barların da bu durumu desteklediğini söyleyebiliriz. Yukarı kırılımın gelmesi halinde ise fiyat hareketinde ivmelenme olacağını değerlendiriyorum. Yatay bölgede ise 3340Sat seviyesi direnç olarak takibimize olmalıdır.

Analizde yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.

Bir önceki yazımız olan Ripple (XRP) Teknik Analizi: 16 Eylül 2019 başlıklı makalemizde Ripple, Teknik analiz ve XRP hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

Kriptopara, Bist, Dolar, Altın, Emtia ve teknik analize dair herşey..

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.