• BTC : 52432.11 ₺
  • BCH : 2044.04 ₺
  • ETH : 1031.29 ₺
  • LTC : 352.33 ₺
  • XRP : 1.44082 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Ripple (XRP) Yatırımcılarına Müjde: Japonyanın Dev Bankası İle Ortaklık Kuruldu

Japon finans şirketi SBI Holdings Inc., Fukushima Bank Ltd. ile sermaye ortaklığı kurdu. Ortaklığın bir parçası olarak, Ripple destekli ödeme uygulaması MoneyTap, Japonya’nın en köklü bankalarından Fukushima Bank Ltd. tarafından kullanacak.

Yapılan açklamada, MoneyTap’ın Fukushima Bank’in operasyonel maliyetleri düşürürken müşteri rahatlığını arttırmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Japon Bankaları Kâr Edemiyor!

The Japan Times’ta yer alan habere göre SBI yüzde 18 hisse senedi alarak bankanın en büyük hissedarı olacak. Fukushima Bankası, her ne kadar kar etmekte zorlansa da söz konusu son anlaşma bankanın gelirlerinde büyük bir patlama yaratabilir.

Genel olarak, Japonya’daki 105 bölgesel bankanın 45’i, ülkenin para politikaları nedeniyle üst üste ikinci yıl için kâr edemediler. Japonya merkez bankası The Bank of Japan’ın son altı yıldır güttüğü politika bankalar üzerinde çok fazla baskı oluşturuyor.

Bir çözüm olarak MoneyTap

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de Japonya Bankası Konsorsiyumu tarafından başlatıldı. Uygulama, telefon numaraları veya QR kodlar yardımıyla bankadan bankaya transferler yapılmasına olanak sağlıyor.

MoneyTap, Eylül başında Awa ve Kita-Nippon da dahil olmak üzere dört bölgesel bankayı bünyesine kattı. Son ortaklıkla birlikte hali hazırda MoneyTap’i kullanan kurumların sayısı 29’a yükseldi.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Çin'in Hükümet Destekli Medya Organından Heyacanlandıran Bitcoin Makalesi: İşte Detaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.