• BTC : 49513.09 ₺
  • BCH : 1833.31 ₺
  • ETH : 949.58 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.30432 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Rusya’nın Kripto Para Ödemelerini Yasaklayacağı İddia Ediliyor

Rusya’nın kripto para politikası giderek daha fazla kafa karıştıran bir hal almaya devam ediyor. Yerel medya organı Izvestia’da yer alan haberde ülkenin Merkez Bankası ve Federal Mali İzleme Servisi’nin başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto para ödemelerini yasaklayacağı iddia edildi.

Henüz Doğrulanmadı

Izvestia söz konusu iddianın taraflara yakın bir kaynaktan alındığını bildiriyor. Izvestia, Merkez Bankası’nın henüz söz konusu gelişmeyi doğrulamadığını, ancak hem kripto paralarla yapılan satın alımların hem de Bitcoin ve altcoin’lerle yapılan maaş ödemelerinin yasaklanmasını sağlayacak bir taslak üzerinde çalıştığını belirtiyor. Haberde Maliye Bakanlığı’nın da büyük olasılıkla bir kripto ödeme yasağını destekleyeceği iddia ediliyor.

Önerilen yasağın ihlal ihlali durumunda ise ihlal edenlerin karşı karşıya kalacağı yaptırımlara ilişkin rapor bulunmuyor, ancak Izvestia yasağı 5 ila 8 yıl arasında hapis cezasına çarptırılacağını iddia etti.

Rusya Anlaşılamıyor

Rusya’nın kripto mevzuatı kafa karıştırıcı bir şekil almaya devam ediyor. Kasım ayının başlarında bildirildiği üzere, yerel düzenleyiciler, Rusların Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük altcoin’lerle yasal olarak yerel borsalarda alım satım işlemi yapmalarının engellenmeyeceği açıklamıştı.

Bir önceki yazımız olan Binance CEO'su Changpeng Zhao Çin'in Kripto Para Tutumunu Değerlendirdi: "Mantıklı Geliyor" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.