SEC: Her ICO'ya ''Sahtekarlık'' Denilmesi Doğru Değil - Coin Bilgi
Haberler

SEC: Her ICO’ya ”Sahtekarlık” Denilmesi Doğru Değil

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton, açıklamaları ile kripto para dünyasının dikkatini çekti. Her ICO’nun sahte ve sahtekarlar tarafından tasarlanmadığının altını çizen başkan Clayton, bu konuda insanların ICO’ları iyi analiz ederek iyi bir şekilde inceledikten sonra yatırım yapmaları uyarısında bulundu.

ICO’lar ile ilgili olarak, ”Bazı insanlar SEC’in ve Washinghton’un konuyla ilgili tasarruflarının sektöre balta vurduğunu düşünüyorlar. Ancak bana soracak olursak, bu konudaki fikrim, bizim yaptıklarımızın aslında sektör için faydalı olduğu yönündedir. Çünkü bazı verilere baktığımızda bu muhteşem teknolojinin sahtekarlıklara aracılıkta kullanıldığını maalesef gözlemliyoruz ve böylesi her olayın ardından sistem; ağır bir hükümet darbesi ile yüzleşmek zorunda kalıyor.” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Açıklamaları Önemli

ABD dünyanın yöneticisi konumunda olmasının etkisi ile birlikte kripto paraları yönetebilecek tek güç olarak tanınıyor. ICO’lar ile ilgili ve kripto paralar ile ilgili yapılan her bir açıklamanın dünya adına büyük önemi bulunuyor. Zira Clayton‘un bu açıklamaları şimdiden piyasayı bir nebze rahatlatmış durumda.

coinmag

20 yaşındaki Serdar, İtalyanca dil bilgisine sahip olması ile birlikte kripto para borsalarına 18 yaşında yatırım yapmaya başlamış. Bunun ardından ekonomi ve finans alanında kendisini ilerleten genç arkadaşımız şimdilerde kendi tecrübelerini haber içerikleri ile okuyucularla paylaşmakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir