• BTC : 54399.43 ₺
  • BCH : 1961.12 ₺
  • ETH : 1419.22 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.48108 ₺
  • Al/Sat
Haberler

SICAK GELİŞME: Çin Bitcoin Yasağını Kaldırdı

primexbt

Medyaya yansıyan resmi belgelerde Çinli yetkililer, ülkedeki Bitcoin yasağının kaldırıldığını doğruladı. Blockstream CSO’su Samson Mow’un 6 Kasım’da teyyit ettiği üzere Pekin yönetimi, istenmeyen sektörler arasından kripto para madenciliğini kaldırdı.

Söz konusu değişiklik Çin’de 2020 yılı başında yürürlülüğe girmesi planlanan Sektörel Yapı Uyum Rehber Kataloğu‘nun güncel versiyonunda yer aldı. Samson Mow konuya ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

“Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu kripto para madenciliğini ülkede istenmeyen sektörler listesinden kaldırdı. Bitcoin’e olumlu bakıyorum.”

Belgenin bir önceki versiyonunda Çin Hükümeti, başta Bitcoin olmak üzere kripto para madenciliğini hedef alıyordu. Haberin sıcak gelişme olarak Coinbilgi.net okuyucularına duyurulmasının sebebi ise Çin Hükümeti’nin özellikle 2017 yılından beri attığı adımlar ve kısıtlamalar. Hatırlanacağı üzere kripto paralar ve kripto para madenciliği 2017 yılında Çin’de yasaklanmıştı.

Xi Jinping’den Blockchain Açılımı

Geçtiğimiz haftalarda Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in Blockchain yanlısı açıklamalarına başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası olumlu tepki vermişti. Öyle ki ülkede Blockchain karşıtı haberlerin ve makalelerin yayımlanması da yasaklanmıştı. Ancak yerel medya organlarında yer alan haberlerde Devlet başkanı Xi Jinping’in bu açıklamalarının kripto paraların desteklendiği şeklinde yorumlanmaması gerektiği belirtiliyor.

Elektrik enerjisinin bir haylü ucuz olduğu Çin’de kripto para madenciliği en karlı sektörler arasında yer alıyor

Dünün Öne Çıkan Gelişmeleri:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan "Asıl Büyüme Yarılanmadan Sonra, Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolara Ulaşacak" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.