• BTC : 53411.35 ₺
  • BCH : 2210.62 ₺
  • ETH : 1021.28 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.3899 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht’ten 100 Bin Dolarlık Bitcoin Fiyat Tahmini

FBI tarafından kapatılan dark web pazarı Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht kısa süre önce Elliott dalga teorisine dayanarak Bitcoin fiyatının 2020 yılında 100.000 dolara yükselebileceği öngörüsünde bulundu.

Bu nedenle, 2020 yılı içinde veya yakınında ~ $100.000’lık dalganın sonu için bir fiyat ve hedefimiz var.

Bununla birlikte, Ross Ulbricht kripto para meraklılarını piyasa hareketlerinin her zaman orantılı olmadığı ve Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerine dayanan rakamlarının kesin olmadığı konusunda uyarıyor.

Ulbricht, birkaç Bitcoin fiyat grafiklerinin günlük olarak hapishane hücresine gönderildiğini belirtiyor. Ayrıca yaptığı analizlerin kamuoyuyla paylaşılması ise yaklaşık bir hafta sürüyor, bu da onların güncelliğini kaybetmesine neden oluyor. Ancak Ross Ulbricht, Bitcoin fiyatının uzun vadeli hareketine yoğunlaştığını önemli olanın da bu olduğunu belirtti.

                                                  “İnceleyeceğimiz grafikler, bir bitcoinin zaman içindeki ABD doları cinsinden fiyatını gösteriyor.”

Ciddi bir fiyat düzeltmesine rağmen Ulbricht’e göre, Bitcoin için genel eğilim hala yükseliş trendinde. İlk döngü, “ara” dalgaları da içeren beş dalgaya bölünmüştür. Dördüncü dalga piyasasının sonu Bitcoin fiyatı Ocak 2015’te 175 dolara düştüğünde, 2014-2015 ayı piyasasının en dip noktasında parabolik yükselişi için vites büyütmeden önce, başlıyor ve bu trendle Bitcoin Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar uzanıyor.

Ulbricht ayrıca 20 bin dolarlık zirvenin üçüncü dalganın sonu olabileceğini, Ocak 2018’de başlayan bir diğer ayı piyasasının ise dördüncü dalga olabileceğini belirtiyor.
20.000 dolar zirvesi 3. dalganın sonu ise o zaman içinde bulunduğumuz (ya da yeni ortaya çıkan) düzeltme paterninin (4) bizi yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırmasını bekleyebiliriz.
Bununla birlikte Ross Ulbricht bir sonraki boğa koşusunun Şubat 2021’e kadar sürebileceğini ve Bitcoin’in fiyatını 2020’de 100.000 dolara ulaşabileceği tahmininde bulundu.

Bir önceki yazımız olan SICAK GELİŞME: Türkiye Merkezli Bu Borsa Faaliyetlerini Durdurduğunu Açıkladı başlıklı makalemizde Bitmatrix hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.