Haberler

SON DAKİKA: Facebook, Blockchain Tabanlı Akıllı Sözleşmeler Şirketini Satın Aldı

1xbit

Sosyal medya devi Facebook‘un Blockchain teknolojisine yönelik ilgisi uzun süredir biliniyordu. Cheddar‘dan edindiğimiz bilgilere göre Facebook, University College London‘ın araştırma görevlileri tarafından kurulan Blockchain startup’ı Chainspace’i satın aldı.

Böylece Facebook’un gizemli kripto para departmanı ilk satın alımını gerçekleştirmiş oldu. Chainspace‘in akıllı sözleşmeler üzerinde uzmanlaşmış bir Blockchain startup’ı olduğu biliniyor. Diğer yandan Cheddar, konuya ilişkin daha fazla detay paylaşmaktan kaçındı.

Şirket, 2017 yılından bu yana alanında deneyimli isimlerle birlikte Blockchain ve kripto paralar üzerinde çalışmalar yürütüyordu. Görünüşe bakılırsa bu çalışmalar ilk meyvesini verdi. Önümüzdeki saatlerde konuya ilişkin detaylar medyayla paylaşılırsa yine buradan size bildireceğiz.

coinmag

22 yaşında olan Meliha, üniversiteden mezun olmasının ardından Bitoin'e bir heves ile yatırım yapmaya başladı. İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahip olan yazar arkadaşımızın uzmanlık alanı ise altcoinler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir