• BTC : 58991.28 ₺
  • BCH : 1879.45 ₺
  • ETH : 1613.75 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.72076 ₺
  • Al/Sat
Haberler

SON DAKİKA: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Geliştirdiği Kripto Para 2020’de Resmen Uygulamaya Konulacak

primexbt

9 Temmuz’da ilk olarak Coinbilgi.net‘in duyurduğu TCMB’nin dijital para hamlesine ilişkin detaylar netleşmeye başladı. Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan 2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda ülkemizin gelecek yılki ekonomik büyüme hamlelerine yer verildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan programda kripto para kullanıcılarını ve yatırımcıların oldukça heyecanlandıracak bir detaya da yer verildi.

TÜBİTAK’la iş birliği içerisinde geliştirilecek

2020 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda yer alan verilere göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, TÜBİTAK iş birliği ile önümüzdeki yıl, Blockchain tabanlı dijital merkez bankası parası için yazılım geliştirme çalışmaları tamamlayarak test çalışmalarına başlayacak. Program’da ayrıca geçtiğimiz hafta gündeme getirdiğimiz Rusya’nın SWIFT’e alternatif olarak geliştirdiği SFPS’e yönelik inceleme çalışmalarının sürdürülerek Türkiye’nin de SFPS’i kullanması için çalışmalar yürütüleceği belirtiliyor.

https://www.aa.com.tr/uploads/userFiles/52f7c4d2-852f-4a9e-b343-be9ef8b66754/2019%2F10%2F20191104M1-1.pdf

Tedbir 249.5’te ise açıkça Tübital ortaklığında Blockchain tabanlı dijital para projesinin uygulamaya konulacağı belirtiliyor.

Finansal Teknojiler Vurgusu

Ayrıca programın geri kalanında ise ülkemizde Finansal teknolojiler ekosisteminin gelişmesine vyönelik yol haritası oluşturulacağı da belirtiliyor.

Günün Öne Çıkan Gelişmeleri:

  1. Aydınlı Bitcoin Dolandırıcısı S.Y. Bitcoin Balinası Çıktı: 8.300’ü Aşkın BTC’si Var
  2. Tradingview Analisti: BNB Kısa Süre İçerisinde Yükselişe Geçecek
  3. Socios’tan Beklenen Açıklama Geldi: Galatasaray’ın Taraftar Token’ı Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Texas ve Ohio Üniversitesi Profesörlerinden Ortak Rapor: Bitcoin'in 20 Bin Dolarlık Yükselişinin Sebebi Ne? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.