• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Tesla 2020’ye En İyi Başlayan Varlık Oldu Öyle Ki Bitcoin’i Dahi Geride Bıraktı

primexbt

Bitcoin, 2020’nin en iyi performansını gösteren varlığı olmasa da, 2020’ye kadar harika bir başlangıç yaptı. NASDAQ’da TSLA kodu altında işlem gören Tesla İSE 2020’de yatırımcısına en çok kazandıran varlık ünvanını elinde barındırıyor.

Eski eToro analisti Quantum Economics’ten Mati Greenspan tarafından da belirtildiği gibi, Çarşamba günü yıldız kazanç raporu nedeniyle mesai sonrası işlemlerde %12’lik bir artış gösteren Tesla kaydettiği son yükselişle Bitcoin’in bir adım önünde. Spesifik olarak, TSLA son 30 gün içinde %38.77 artarken, Bitcoin nispeten %30 oranında artış kaydetti.

Google verilerine göre Tesla’nın Volkswagen ve Ford gibi otomobil devlerinin değerini yaşadığı son yükselişle geride bırakmasının ardından en çok Google’lanan sorular şu şekilde: Tesla’nın performansının arkasında ne var? Bu kazanımlar devam edebilir mi?

Bazılarına göre, bu tamamen mümkün olabilir.

Tesla Zaten 2020’de% 38 Arttı, Ama Ralli Sadece Başlıyor Olabilir

2019’da analistlerin birçoğu Tesla’nın aşağı doğru trende gireceğini düşünüyorlardı. Şirketin Model 3 sunumu beklentileri karşılamamıştı, şirket borç yükü altındaydı ve Elon Musk’ın bazı davranışları Tesla için tehlike arz ediyordu.

Ancak Tesla, geçtiğimiz yılın Haziran ayında 180 dolara düştüğünden beri yaklaşık % 240 oranında artış kaydederek bunların üstesinden geldi. Bu makalenin yazıldığı tarihte, Tesla’nın hisseleri 580 dolardan işlem görüyordu.

Bu son fiyat rallisi, birçok faktörlerin bir araya gelmesiyle ilişkilendiriliyor, yani şirketin Wall Street’in beklentilerini aşan 4. Çeyrek raporu, şirketin gelirinin son çeyrekte %2 artışla 7.4 milyar dolara yükselmesi ve satılan Tesla sayısının 367.500’e ulaşması bu yükselişi tetikledi.

Tesla’nın bu çılgın görünen yükselişinin arkasında tartışmalı ancak göz kamaştırıcı Cybertruck’un tanıtımı gibi bazı yardımcı faktörler de rol alıyor.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Boğası Mike Novogratz'tan Çarpıcı Altcoin Açıklaması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.