• BTC : 49872.97 ₺
  • BCH : 1809.07 ₺
  • ETH : 1170.89 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36524 ₺
  • Al/Sat
Altcoin, Coinbilgi Akademi

Tomochain (TOMO) Nedir, Tomochain (TOMO) Nereden Satın Alınır?

primexbt

Son dönemde dApps (Merkezsizleştirilmiş) uygulamalar için geliştirilen halka açık blockhain ağlarının başında Tomochain de yer alıyor. Alternatif bir finansal sistem hayalini gerçeğe uyarlamak isteyen yenilikçi bir ekip tarafından tasarlanan TomoChain’in şeffaflığı ise elindeki en büyük kozu. Yüksek derecede ölçeklenebilir yapısıyla aynı anda yüzbinlerce işlem gerçekleştirebilme yeteneğine sahip olan ağa token entegrasyonu yapmak hayli basit. 

6 Aralık 2018 tarihinde Hanoi‘de düzenlenen tanıtım etkinliğiyle dünyaya duyurulan Tomochain, 14-18 Aralık tarihleri arasında uygulama ve borsa entegrasyonu işlemlerini başarıyla tamamladı. Bu blockhain ağı üzerinde işlem gören altcoine ise Tomochain (TOMO) ismi veriliyor.

An itibariyle en popüler altcoinler sıralamasında 133. olarak listelenen TomoCoin’in bağlı bulunduğu Tomochain ağı üzerinde 4 adet dApps bulunuyor: ReplyBlock, Bigbom, Binkabi ve Updating.

Cüzdan kullanıcıları için TomoWallet var

Bu arada TomoCoin’in özel olarak ihtisas edilmiş TomoWallet isimli dijital cüzdan uygulaması da mevcut. Gelişmiş güvenlik özelliklerine ev sahipliği yapan Android, iOS, Microsoft Windows ve MacOS destekli bu uygulama kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Bahsi geçen cüzdan sayesinde kullanıcılar token ve mesaj alışverişi yapabiliyor, desteklenen üçüncü parti bağımsız uygulamaları kullanabiliyorlar.

Tomochain nereden satın alınır?

Ülkemizde pek popüler olmasa da yurtdışında yaşayan altcoin yatırımcılarının Tomochain’e ilgi gösterdiği söylenebilir. Coin ile işlem yapmak isteyen yatırımcılar Hotbit, IDEX, Kucoin ve Kyber Network gibi kripto para borsalarında alım satım faaliyeti gerçekleştirebiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan Cardano(ADA) Nedir? Nereden Satın Alınır? Geleceği Var Mıdır? başlıklı makalemizde ADA, AdaCoin ve Cardano hakkında bilgiler verilmektedir.

coinmag

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.