1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. TRON Ethereum ve EOS’u Geride Bıraktı!

TRON Ethereum ve EOS’u Geride Bıraktı!

Kripto para birimi Tron’dan büyük başarı. Kısa bir süre önce girdiği Dapps endüstrisinde Tron ilk üç sıraya yükseldi. İşte Tron’un müthiş başarısı!

TRON Ethereum ve EOS’u Geride Bıraktı!

Blockchain tabanlı merkeziyetsiz mobil ve bilgisayar uygulamaları olan Dapps’ler oyun, iddia, yatırım araçları ve eğlence gibi pek çok alanda varlık gösteriyor. Dapps sektöründeki yüksek karlılık kripto para projelerinin ilgisini çekmiş olacak ki bu sektörde 1000’in üzerindeki uygulama sayısı Ethereum’a aitti. Son zamanlarda Ethereum cephesinde işlerin yolunda gitmemesiyle birlikte Ethereum her sektörde olduğu gibi Dapps sektöründe de güç kaybetmeye başladı. Dapps’lerdeki potansiyelin farkında olan bir diğer kripto para birimi Ripple’a bu endüstriye giriş yapacağını söylemişti. 

Dapps endüstrisine Ethereum ve EOS’dan çok sonra giren Tron, bu sektörde kullanıcılar tarafından çabuk benimsendi. Ocak ayının başında Tron CEO’su Justin Sun tarafından yapılan açıklamada Tron’un 1 ay içerisinde EOS’u geride bırakacağını açıklamıştı. Nitekim dediği gibi de oldu ve Tron, EOS’u geride bıraktı. 

Şu an Dapps verilerine göre en çok kullanılan dapps uygulamarı arasında ilk 7 içerisinde Ethereum tabanlı herhangi bir uygulama bulunmuyor. En çok kullanılan Dapps uygulamalarının ilk üçü ise Tron tabanlı. Tron’un ardından en popüler Dapps uygulamaları ise EOS tabanlı. 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Milenyum'da internetle tanışan Burak, dijital çağa ayak uydurmak ve keşke dememek için yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip etmeyi ve edindiği bilgileri paylaşmayı çok seviyor.

Yorum Yap