• BTC : 49732.34 ₺
  • BCH : 1816.96 ₺
  • ETH : 1167.29 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36632 ₺
  • Al/Sat
Altcoin, Haberler

TRON Ethereum ve EOS’u Geride Bıraktı!

primexbt

Blockchain tabanlı merkeziyetsiz mobil ve bilgisayar uygulamaları olan Dapps’ler oyun, iddia, yatırım araçları ve eğlence gibi pek çok alanda varlık gösteriyor. Dapps sektöründeki yüksek karlılık kripto para projelerinin ilgisini çekmiş olacak ki bu sektörde 1000’in üzerindeki uygulama sayısı Ethereum’a aitti. Son zamanlarda Ethereum cephesinde işlerin yolunda gitmemesiyle birlikte Ethereum her sektörde olduğu gibi Dapps sektöründe de güç kaybetmeye başladı. Dapps’lerdeki potansiyelin farkında olan bir diğer kripto para birimi Ripple’a bu endüstriye giriş yapacağını söylemişti. 

Dapps endüstrisine Ethereum ve EOS’dan çok sonra giren Tron, bu sektörde kullanıcılar tarafından çabuk benimsendi. Ocak ayının başında Tron CEO’su Justin Sun tarafından yapılan açıklamada Tron’un 1 ay içerisinde EOS’u geride bırakacağını açıklamıştı. Nitekim dediği gibi de oldu ve Tron, EOS’u geride bıraktı. 

Şu an Dapps verilerine göre en çok kullanılan dapps uygulamarı arasında ilk 7 içerisinde Ethereum tabanlı herhangi bir uygulama bulunmuyor. En çok kullanılan Dapps uygulamalarının ilk üçü ise Tron tabanlı. Tron’un ardından en popüler Dapps uygulamaları ise EOS tabanlı. 

Bir önceki yazımız olan İddia: Litecoin Ethereum'u Geride Bırakacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.