• BTC : 52433.29 ₺
  • BCH : 2041.35 ₺
  • ETH : 1028.46 ₺
  • LTC : 351.04 ₺
  • XRP : 1.43376 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Türkiye’de 5 Milyon Liralık Bitcoin Vurgunu

Aydın’da S.Y. isimli kadın kazanç vaadinde bulunduğu insanları 5 milyon lira dolandırarak kayıplara karıştı. Dolandırılanlar arasında akademisyenler, polisler ve doktorlar da bulunuyor.

20 Kişiden 5 Milyon Lira Topladı

Bitcoin’le para kazandırma vaadiyle insanları tuzağına düşüren S.Y. müşterilerine ilk etapta yüzde 15-20’lik kar payı dağıtımı yaparak tuzağına düşürdü. Aralarında doktor, akademisyen, polis ve adliye çalışanlarının bulunduğu yaklaşık 20 kişiyi dolandıran S.Y. 5 milyon Türk lirası ile kayıplara karıştı.

Tüm mal varlığını satıp yaklaşık 1 milyon 385 bin lirasını S.Y.’ye kaptıran M.S. olayın farkında vararak savcılığıa başvurdu ve S.Y.’nin yakalanmasını istedi. Yapılan araştırmalar sonucunda S.Y.’nin daha önce Denizli’de de aynı yöntemle insanları dolandırdığı ve resmi evrakta sahtecilik suçlarından sabıka kaydının olduğu öğrenildi. S.Y. tarafından dolandırılan mağdurlar seslerini duyurmak için Facebook’ta bir sayfa dahi açtılar.

Öne Çıkan Gelişmeler

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan BitMEX'de Neler Oluyor: Popüler Borsa Hack'lendi Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.