• BTC : 49513.09 ₺
  • BCH : 1833.31 ₺
  • ETH : 949.58 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.30432 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Twitter’dan Bitcoin Kullanıcılarına Büyük Jest: Hatırası Korunacak

Çok kısa bir süre önce platformda aktif olmayan hesapları temizleyen Twitter bu sırada Bitcoin’in kilit isimlerinden Hal Finney’in hesabını da kapatmıştı.

Hal Finney’in Twitter Hesabı Kapatıldı

Twitter, kullanıcılarına gönderdiği e-posta bildiriminde hesaplarına altı ay boyunca giriş yapmayanların kullanıcı adlarını serbest bırakmak amacıyla kapattığını duyurmuştu. Twitter sözcüsünün CCN’e verdiği röportajdan bir kesit şu şekilde:

    İnsanlara Twitter’da güvenebilecekleri daha doğru bilgiler sunabilmek adına etkin olmayan hesapları temizlemeye çalışıyoruz.

Birçok Bitcoin kullanıcısı ise Twitter’ın bu hamlesine tepki gösterdi: “Ölü bireylerin hesapları anımsamalı mı yoksa silinmeli mi?”. Birçok kişini Satoshi Nakamoto olduğuna inandığı Hal Finney’in Twitter hesabı Bitcoin destekçilerinin bir araya gelerek tepki göstermesi üzerine yeniden açıldı.

Bitcoin Projesinin Kilit İsmi

Bitcoin projesinde ile birkaç yıl çalıştıktan sonra Finney, ALS ile ilgili komplikasyonlar nedeniyle 2014 yılında hayatını kaybetmişti. Doğal olarak bu nedenle uzun süredir Twitter hesabı inaktif durumdaydı. 

Bitcoin savunucularına ise Finney’den geriye sadece 11 Ocak 2009’da atılan bu tweet kaldı ve görünen o ki uzun bir süre daha kalmaya devam edecek.

Bir önceki yazımız olan Justin Sun, Poloniex Flörtü Devam Ediyor: Poloniex Yeni Bir Borsayı Satın Aldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.