• BTC : 41231.74 ₺
  • BCH : 1205.08 ₺
  • ETH : 826.2 ₺
  • LTC : 251.2 ₺
  • XRP : 1.24285 ₺
  • Al/Sat
Bitcoin

Ukrayna Kripto Paraları Menkul Kıymet Olarak Görüyor

Ukrayna Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SSMCS) Başkanı Timur Khromaev, Ukrayna’nın kripto paraları bir menkul kıymet olarak görüp görmediği konusunda yaptığı basın açıklamasında bu tür kripto paraların hepsini menkul kıymet olarak gördüklerini ancak yenilenen ekonomi dünyasında her zaman farklı Litecoin ve benzeri kripto varlıkların olabilecek olduğunu, kendilerinin ise bununla ilgili almaları gereken birçok önlemler olduğunun altını çizdi.

Açıklamalarında kripto paraların menkul kıymet olarak görülebilecek olduğuna değinen Ukrayna Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SSMCS) Başkanı Timur Khromaev, bu konuda pek fazla detay ve bilgi vermedi ancak Ukrayna’nın gelecekte Bitcoin yatırımcıların ek gelir vergisi alabilecek olduğu iddialarını da akıllara getirdi.

AB Üyeleri Dikkatle İzliyor

AB üyelerinin Avrupa Merkez Bankası aracılığı ile durumu yakından izledikleri ve ortak olarak kripto paralar ile ilgili nasıl ve ne gibi yeni adımlar atabilecek olduklarını araştırmaya devam ettikleri belirtilirken, AB’nin daimi üyelerinin nasıl önlemler alacak olduklarının dünyada Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple benzeri tüm kripto paralara yön verecek olduğu kesin.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

22 yaşında olan Meliha, üniversiteden mezun olmasının ardından Bitoin'e bir heves ile yatırım yapmaya başladı. İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahip olan yazar arkadaşımızın uzmanlık alanı ise altcoinler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir