Valencia’da Blockchain teknolojisi kullanılacak

Valencia’da Blockchain teknolojisi kullanılacak

İspanya’nın Valencia kentinde bulunan limanda Blockchain teknolojisinin kullanılması konusunda bazı kararlar alındı. Bu karara göre Valencia limanında gelecekte ispatlanması ve güvenilirliği kanıtlanması durumunda kullanılabilecek olan tüm alanlarda Blockchain teknolojisinin kullanılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Valencia limanında Blockchain teknolojisi kullanımına yönelik olarak alınan bu kararın ne zaman gerçek olacağı konusunda henüz daha kesin karara varılmadığı ve kısa süre sonra bununla ilgili çalışmaların devam etmesi sonucunda limanda Blockchain teknolojisinin aktif olarak kullanılmasına geçilebilecek olduğu açıklaması yapıldı.

Türkiye’de deneyebilir

Türkiye’ninde gelecekte bu teknolojiyi denizcilik alanında kullanabilecek olduğu, bu teknolojinin Türkiye için sadece sahil kesimlerinde değil, denizcilik alanının tamamında kullanarak daha fazla veri kaydı tutabilmesi ve daha fazla sorunu tek bir teknolojinin kullanılması ile çözülebilecek hale getirebileceği tahmin ediliyor.

Avrupa ve ABD’de Blockchain teknolojisi oldukça yoğun ilgi görüyor ve devletler bu teknolojinin nasıl çalıştığını anlamak için hala daha detaylı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Türkiye’de benzer olarak TÜBİTAK ve diğer kurumları ile Blockchain teknolojisini yakından araştırıyor.

Caner Karadere

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Yorum Yap