• BTC : 52433.29 ₺
  • BCH : 2041.35 ₺
  • ETH : 1028.46 ₺
  • LTC : 351.04 ₺
  • XRP : 1.43376 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Venezuela’da Emeklilere Petro İle Noel İkramiyesi

Venezuela yüksek enflasyonun pençesinde hayatta kalma çabalarına devam ediyor. Hükümet ise kripto paralar aracılığıyla hiperenflasyon ile mücadele etmeyi umuyor. Dünyadaki birçok ülke kripto paraları yasadışı faaliyetlerin önünü açan bir araç olarak görüyor olsada, Venezuela kripto paralar karşısında aşırı derecede yükselmiş durumda. Geride bıraktığımız yıl petrol destekli kripto para Petro’yu piyasaya süren Venezuela, şimdi ise emekli ikramiyelerini kripto paralarla ödeyecek.

Kripto Para Petro’yla Noel İkramiyesi

Venepress’de çıkan haberlere göre, Venezuela Başkanı Maduro ülkedeki emeklilerin Noel ikramiyelerini Venezuela’nın milli kripto parası Petro ile alabileceklerini bildirdi. 28 Şubat 2018’de piyasaya sürülen, ülkenin petrol ve altın rezervleri ile desteklen Petro birçok açıdan beklentilerin uzağında kalmıştı. Ancak Maduro için değil. Eyaletlere iki ayda bir 1 milyon Petro tahsis eden Maduro endüstriyel gelişmelerin yanı sıra tarım için de Petro fonları yaratılacağını açıklamıştı.

Güney Amerika ülkesi, sürekli kripto paralarla gündeme geliyor. Son zamanlarda, Maduro vatandaşları için bir kripto para ödemeler ağı kurma niyetinde olduğunu açıkladı. Ülkenin milli petrol şirketi Petrolas de Venezuela SA, Merkez Bankası’ndan ödeme seçenekleri arasına Bitcoin ve Ethereum’unda dahil edilmesini istedi.

Venezuela Enflasyon’un Pençesinde Kripto Paralara Sarıldı

Ülkenin önde gelen kripto yatırım bankası Glufco, POS sistemi yanı sıra kripto banka kartı servisini başlattı. Bunlara ek olarak, CoinDance verilerine göre, Venezuela’daki yerel Bitcoin hacmi Kasım ayının ikinci haftasında 144.150.090.255 hacimle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, ülkede görünüşte büyüyen kripto paraların benimsenmesine rağmen, Venezuela istikrarsız ekonomisi dolayısıyla kripto para geliştirmeleri konusunda birçok ülkenin gerisinde kaldı.

Bir önceki yazımız olan Binance Ruble Çiftlerini Duyurdu, Sırada Türk Lirası Çiftleri Var: İşte Detaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.