Haberler

Venezuela’da Petro için yeni karar

Venezuela hükümetinin aldığı karar etkili olmadığında dolayı hükümet sürekli yeni kararnameler ile ülkede Petro’nun daha fazla kullanılması amacı ile çalışmalar düzenliyor ve yeni çalışmalar arasında yeni görünümlü Venezuela pasaportlarının alınması için tek ödeme aracının Petro olmasıda bulunuyor. Eğer ki Venezuela’dan çıkmak ve başka bir ülkeye gitmek isterseniz bu durumda yapmanız gereken yeni tip pasaport almak veya eski pasaportunuz kullanmak. Ama pasaportu olmayan veya süresi geçmiş olan kişiler zorunlu olarak yeni pasaport almak zorundalar ve yeni pasaportlar için ödeme aracı olarak sadece Petro’yu kullanabilecekler.

Yasal olarak alındı

Karar yasal olarak alındı ve Petro kullanımının artması için alınmış olan bir karar olarak değerlendirildi. Devlet Başkanı Nicolas Maduro, aldığı bu karar ile Petro’nun çok daha yaygın ve daha etkin kullanılacak olduğunu düşünüren, ülkedeki vatandaşlar ise Petro bulamamaktan şikayet ediyorlar ve bunun bir süre boyunca oldukça fazla soruna sebep olacağını ve şimdilik yeni ödeme seçeneklerinin eklenmesini istediklerini dile getirmekteler. Hükümetin ise böyle bir düşüncesi maalesef şu an için yok.


coinmag

24 yaşında olan Fatih, Columbia Üniversitesi'nde okuyor. Henüz daha eğitimine devam eden ancak kripto paralara olan ilgisi ile de dikkat çeken yazarımız kripto paraların geleceğini oldukça olumlu görmesinden dolayı bu alanda içerikler hazırlamakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir