• BTC : 49575.08 ₺
  • BCH : 1854.45 ₺
  • ETH : 951.79 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.3079 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Yatırımcılar Dikkat: Tehlike Çanları 1,5 Yıl Sonra Yeniden Litecoin (LTC) İçin Çalıyor

Bu yıl etkileyici bir performans sergileyerek dolar karşısında yaklaşık %600 değer kazanan Litecoin‘de tehlike çanlar çalmaya başladı.

Litecoin teknik analiz grafiğinde 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı kesmesiyle ölüm kesişimi yani (Death Cross) ortaya çıktı. Litecoin grafiğinde Death Cross 2018 yılının Nisan ayından bu yana ilk kez oluşuyor.

Bitcoin’den sonra en köklü kripto paralardan biri olan Litecoin blok ödülü geride bıraktığımız Temmuz ayının başlarında yarılanmıştı. Yarılanma sonrası düşüşe geçen Litecoin fiyatı sadece birkaç hafta içerisinde 143 dolardan 63 dolara kadar geriledi.

Litecoin’de şu anda %50’yi aşkın bir düzeltme yaşanıyor. Ancak grafikteki Death Cross oluşumu Litecoin fiyatının önümüzdeki dönemlerde daha da değer kaybedebileceğinin en temel göstergelerinden biri.

Geride bıraktığımız yılın Aralık ayında 22 dolar bandına kadar gerileyen Litecoin’in halving sonrası değer kaybetmesi zaten bekleniyordu. Ancak Litecoin yeniden 2018 yılının en düşük seviyelerine gerilemeyi başarırsa hem yatırımcılar hem de LTC için çok sıkıntılı bir sürecin başlangıcı olabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Önde Gelen Kripto Para Borsası Bu İki Popüler Kripto Para Birimini Delist Ediyor başlıklı makalemizde dash, delist ve zcash hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.