Aptos (APTOS) Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Aptos (APTOS) coin ya da diğer adıyla Aptos Labs, ölçeklenebilir bir Katman 1 blok zinciri ortaya koymayı hedef edinen bir web3 girişimi olarak tanımlanıyor


Aptos (APTOS) coin ya da diğer adıyla Aptos Labs, ölçeklenebilir bir Katman 1 blok zinciri ortaya koymayı hedef edinen bir web3 girişimi olarak tanımlanıyor. Bu hedef doğrultusunda kripto ekosistemi içinde önemli alana yerleşmeyi amaçlayan Aptos (APTOS), Ethereum ve Solana’yı tahtından indirerek Katman 1 blok zincirinde zirveye yerleşmek istiyor. Bunun için de dünya çapındaki kripto para kullanıcılarına kullanışlı ve aynı zamanda güvenilir bir blok zinciri sağlamaya odaklanmış durumda. 

Aptos (APTOS) Coin Nedir?

Aptos (APTOS), eski Facebook mühendisleri olarak tanınan Mo Shaikh ve Avery Ching’in ortaklığı ile hayata geçen bir Katman 1 projesi. Son derece deneyimli bir ekibe sahip olan Aptos (APTOS) ya da Aptos Labs projesi bu çerçevede; erişilebilir, güvenli ve ölçeklenebilir bir ağ oluşturmayı hedefliyor. Kullanıcılar ve yatırımcılar arasında heyecan yaratan Aptos (APTOS)’un projesi doğal olarak da büyük bir merakla bekleniyor. 

Aptos (APTOS) Laps Projesi 

Aptos (APTOS) Laps; Ethereum, Solana ve Avalanche gibi Katman 1 tabanlı bir proje olarak duyuruldu. Gelecekte bu rakiplerini ekarte ederek bu alanda ilk sıraya yerleşmeyi hedefleyen Aptos (APTOS), Katman 1 ağında sıklıkla karşılaşılan kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik sorunlarına çözümler sunmayı hedefliyor. Önemli bir alana yerleşmeyi hedefleyen proje aslında bu anlamda kripto dünyasında bir tür heyecan yaratmayı başarıyor. Projenin hayata geçmesinin merakla beklenmesinin ana unsurunun da vadettiği bu nitelikler diyebiliriz.

Aptos (APTOS) Lap projesinde Move isimli bir programlama dilini kullanıyor. Projede Move programlama dilinin kullanılmasının ana gerekçesi ise; Move’un blok zincir ağında gerçekleşen işlemleri daha verimli ve ucuz hale getirmesi adına oluşan beklenti. Eğer bu beklenti gerçekleşir ise projenin bir adım daha öne çıkacağı söylenebilir. 

Aptos (APTOS) Laps Projesinin Değeri 

Aptos (APTOS) Laps projesi, aldığı büyük yatırımlar ile birlikte adını kısa sürede duyurmayı başardı. Kripto ekosistemi içinde ses getiren Aptos (APTOS) Laps projesinin yatırımcılarından biri de dünyanın en büyük yatırım şirketleri arasında bulunan a16z. Geçtiğimiz mart ayından 1 milyar dolar değerlemeye ulaşan proje, kısa zamanda bu değerini neredeyse ikiye katladı. Proje sonra olarak temmuz ayında 150 milyon dolar daha yatırım topladı. 

Aptos (APTOS) Coin Nereden, Nasıl Alınır?

Aptos (APTOS) Laps projesinin şu an kendine ait bir coin’i bulunmuyor. Ancak projenin kısa zaman içinde kendi coin’in piyasa sürmesi bekleniyor. ICO tarihleri henüz açıklanmayan projenin ancak mainnet’i Eylül ayının sonunda başlayacak. Bu nedenle de 2022 yılının 3. veya 4. çeyreğinde Aptos (APTOS) Coin’in piyasaya çıkması bekleniyor.