Binance Launchpool Tanıttı: Alien Worlds (TLM) Nedir?

Alien Worlds (TLM) Nedir


Alien Worlds (TLM) Nedir?

Alien Worlds, madencilik ile Trilium (TLM) kazanabileceğiniz ve her madencilik yaptığınızda bir NFT oyun kartı çıkarma şansına sahip olabileceğiniz bir oyundur. Bu DeFi Metaverse, blockchain tabanlı bir oyundur ve herkes için ücretsizdir. WAX bulut cüzdanı ile ve play.alienworlds.io’da giriş yaptıktan sonra oyuncular madenciliğe başlamak için bir araç alırlar. Basit madencilik faaliyeti ile, bir token olan Trilium (TLM) kazanılıyor. Trilium, altı gezegenden birine veya daha fazlasına yatırım yapmak, gezegen konseyi üyesi olmak ve potansiyel olarak gezegeni yönetmek için aday olarak kaydolmak için kullanılabilir. NFT oyun kartları, kartları yükselterek daha güçlü hale getirmek veya Thunderdome’da savaşmak için zaman içinde yeni ve yaratıcı şekillerde kullanılır.

Alien Worlds, oyuncular arasındaki ekonomik rekabeti ve işbirliğini simüle eden bir NFT Defi metaverse’dür. Bu oyunda, oyuncular rakip Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşları (“Gezegen DAO’ları”) ile rekabet ederler ve ek oyuna erişim kazanmak için gerekli olan Trilium (TLM) kazanılmaya çalışılır.

Alien Worlds metaverse’de oyuncular, TLM madenciliği yapmak, savaşlara katılmak ve oyun içi görevleri tamamlamak için NFT’ler (dijital oyun öğeleri) edinebilir. Oyuncular, stratejilerine bağlı olarak, oyunlarına en uygun NFT’leri satın alabilir ve bir araya getirebilir. Ek olarak, oyuncular altı gezegen DAO’nun konsey üyelerini seçerek yönetime katılabilir ve böylece oyunun yönünü etkileyebilir.

Alien Worlds’ün Özellikleri

Alien Worlds, oyuncuların sınırlı kaynak olan Trilium (TLM) için oyundaki güçlerini artırmak gezegen DAO’larda stake yaparak ve oy vererek rekabet ettikleri simüle edilmiş bir ekonomidir. Hem gezegenler hem de oyuncular TLM için rekabet ederek gruplar arasında yoğun rekabete ve işbirliğine yol açar. Alien Worlds meta veri tabanındaki mevcut işlevsellik şunları içerir:

Madencilik: Oyuncular uygun NFT’leri kullanarak farklı gezegenlerden TLM madenciliği yapabilir.
Staking: Oyuncular, TLM ve NFT’lerde stake ödülleri kazanmak için TLM’yi ve Planet’in ödül havuzunu artırmak için Trilium’u gezegenlere yatırır.
Planet DAO yönetimi: Konsey adayları için haftalık seçimler yapılır.
NFT’leri takas edilebilir: Oyuncular, madencilik ve oyun içi görevler için kullanılmak üzere Binance Smart Chain (BSC) ve WAX ​​üzerinde NFT takas edebilirler.
Zincirler arası köprü: TLM’yi BSC, WAX ve Ethereum arasında taşımak mümkün

Alien Worlds, oyuncular arasındaki ekonomik rekabeti ve işbirliğini simüle eden bir NFT DeFi metaverse’dir. Bu dünyada oyuncular rakip Merkezi Olmayan Otonom Kuruluşları (“Gezegen DAO’ları”) alt etmek ve oyunda üstünlük kazanmak adına gerekli olan Trilium (TLM) için rekabet etmeye teşvik eadilir. Alien Worlds metaverse’de oyuncular, TLM madenciliği yapmak, savaşlara katılmak ve oyun içi görevleri tamamlamak için NFT’leri kullanır. Oyuncular, stratejilerine bağlı olarak, oyunlarına en uygun NFT’leri seçeerek satın alabilir ve bir araya getirebilir. Ek olarak, oyuncular altı gezegen DAO’larıının  konsey üyelerini seçinide söz sahibidir. Böylece kullanıcılar oyunun gidişatı ile iç içedir.

Trilium TLM Tokeni

Trilium (TLM), Alien Worlds metaverse’inin yerel tokenidir. Birçok kullanım alanı mevcuttur:

Trilium Gezegen Yönetimi: TLM sahipleri, Gezegenlerin yönetimine ve diğer potansiyel ödüllere hak kazanmak için TLM’yi stake edebilirler.

Staking: Oyuncular, TLM ve NFT madenciliğine katılmak için belirli bir gezegende TLM stake edebilirler.

Oyun içi para birimi: TLM tokenleri oyuncuların eşyaları satın almak ve yükseltmek, görevlere, savaşlara ve oyun içi etkinliklere katılmak için ihtiyaç duyduğu Alien Worlds’deki para birimidir.

Oynanış teşvikleri: Aktif kullanıcılar, oyun içi ekosistemi ve etkinliği geliştirmek için katılım ödülleri olarak TLM kazanabilir.

NFT satın alımı: Oyun içi öğeler, oyuncuların TLM madenciliği yapmasına, savaşlara katılmasına ve oyun içi görevleri tamamlamasına yardımcı olan NFT’ler olarak basılır.

TLM Token Dağılımı

Binance’te yayımlanan 19. proje olan Alien World (TLM) bir ekonomi simülasyonu olması ve NFT’ler üzerinden rekabet sağlamasıyla dikkat çekiyor. Bu sebeple bir anda ilgiyi üzerine çekti. NFT içeren oyunlar daha önceden Ethereum blockchain’inde en çok kullanıcıya ulaşanlar olmuştu. Alien Worlds de bu rüzgarı arkasına alması ve farklı blockchain’lerde çalışabilmesiyle fırsatı iyi dğerlendiren kripto paralar arasında.

Users will be able to stake their BNB and BUSD into separate pools to farm TLM tokens over 30   days, with farming starting from 2021-04-07 00:00 AM (UTC).

Binance üzerinden dağıtımda yatırımcılar BNB ve BUSD stake ederek TLM tokenlerini elde ettiler. Bu stake süreci 30 gün sürdü ve 30 gün boyunca dağıtım yapıldı. Sürecin sonunda Binance borsasında TLM tokenleri listelendi. Binance’te listelen TLM’in işlem çiftleri  TLM/BTC, TLM/BUSD ve TLM/USDT şeklindeydi.

TLM tokenlerinin zaman içerisindeki dağılımı.

TLM başlangıçta şu detaylara sahipti: Maksimum token arzı: 10,000,000,000 TLM olarak belirlendi. Başlangıçta Binance’te listelenen TLM miktarı: 5,135,726,585 TLM’di. Ödüllere ayrılan token miktarı: 150,000,000 TLM’di ve bu ödüller zaman içinde dağıtılmak üzere ayrıldı. Dağıtım bittiğinde ve TLM tokenleri borsada listelendiğinde başlangıçtaki dolaşımdaki token miktarı: 1,240,473,079 TLM olarak göze çarptı.

TLM Binance haricinde Gate.io, Pionex, HitBTC gibi borsalarda da listelendi. Aynı zamanda Ethereum ağında da alınıp satılabildiği için swap seçenekleriyle de satın alınması mümkün oldu. Başlangıç fiyatından oldukça düşük bir fiyata işlem görmeye devam etse de kullanıcılarının her geçen gün artması projenin geleceğine dair umut veriyor. Bu alanda birçok rekabetçisi bulunan oyunun diğerleri arasından sıyrılıp sıyrılamayacağını zaman içerisindeki gelişimi ve halihazırdaki oyuncularının sadakati belirleyecek.