BitTorrent (BTT) Coin Nedir? Geleceği 2022, Yorum, Haberleri 

Son zamanlarda kripto paralarda çeşitlilik hızı fazlasıyla hız kazanmaya başladı ve çeşitlilik oranı fazlasıyla arttı


Son zamanlarda kripto paralarda çeşitlilik hızı fazlasıyla hız kazanmaya başladı ve çeşitlilik oranı fazlasıyla arttı. Gündem de olan kripto para birimlerinden birisi olan BitTorrent (BTT) eğlence sektörünün var olan yapısının ve kullanıcıların içerik edinme şeklini değiştirmek ve bu değişimi yaymak. Orjinal geliştirici Bram Cohen’in internet kullanıcılarının direkt olarak kendi aralarında içerik dağıtmasının faydalarını görmesiyle pahalı ve verimsiz dağıtım ortadan kaldırıp hedefleyip bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmalar işe yarar hale gelmeye başlamıştır.

BitTorent, son yıllarda gittikçe daha fazla merkeziyetsizleşen yani merkezini kaybeden, popüler bir eşler arası (P2P) dosya paylaşım ve Torrent platformudur.

Esasen Temmuz 2001’de kullanıma sunulan BitTorent, Temmuz 2018’de blockchain platformu TRON tarafından satın alınmıştır. Satın alınmasından sonra BitTorrent, 2019 Yılının Şubat ayında piyasaya sürülen özel bir yerel kripto para tokeni olan BTT ile birlikte çeşitli araç gereçler eklendi. BTT, TRON’un kendi blockchain ağı üzerinden TRC-10 standardını kullanarak piyasaya sunuldu ve sunulduğu andan itibaren olumlu bir geri dönüş alınmıştır.

Resmi açıklamaya göre BitTorrent, güncel olarak dünyadaki ‘en büyük merkezi olmayan merkeziyetsiz P2P iletişim protokolüdür.’


BitTorrent Coin Geleceği 

Bu senenin sonuna kadar bu hedefle ulaşamayacağına kimsenin şühpesi yok. Bununla birlikte hepimizin bilmiş olduğu gibi BTC bütün zamanların en yüksek seviyelerini görmüş bulunmakta. Aynı süre zarfında devamlı büyüyen birçok altcoin ve Defi coin var. Sonuç olarak bu coinde de bir fiyat artışı gözlemlemek mümkün olacak. Ve bu fiyat artışı fazlasıyla yüksek olma ihtimali bulunmaktadır. Eğer bir artış olacaksa ki olacak bu fiyat artışı çok yüksek seviyelere çıkacaktır. Yani bı coinin fiyatında bu yıl içerisinde bir patlama görmek içten bile değil. Şimdi 2022 yılından bahsetmişken yüksek seviyelere çıkması için adım adım yükselişe geçiyordur. Ve her seviyenin ötesinde oldukça büyük ve çok büyük bir patlama olmuş olacağını görmüş olacaksınız. 

BitTorrent Yorum 

Dosya işlemleri ve yazılım kolaylaştırılması adına kurulmuştur. Ayrıca Tron zincirine güvenen ve altyapısını fazlasıyla kullanan bir sistemdir. Özellikle merkezi olmayan uygulamalar için de hizmetleri ile öne çıkan bir sistemdir. Gelecek için olumlu bununla beraber negatif yorum yapanlar da mevcuttur. 


BTT Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BTT Coin 0,000039 TL’den işlem görüyor. BTT Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.97% değişim gösterdi. BTT Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 33,272,088 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 1,171,248,417 dolar seviyesinde.

BTT Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BTT Coin $ 0.000001 dolardan işlem görüyor.