Paribu, gönüllüleri ve paydaşlarıyla Dünya Gönüllüler Günü’nde bir araya geldi

Paribu, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde; Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Sen de Gel Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil, İhtiyaç Haritası İcra Direktörü Evren Aydoğan, İklim Öncüleri Kurucu Ortağı Melisa Akkuş, Filesiz...


Paribu, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde; Toplum Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Sen de Gel Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil, İhtiyaç Haritası İcra Direktörü Evren Aydoğan, İklim Öncüleri Kurucu Ortağı Melisa Akkuş, Filesiz Saha Kalmasın Hareketi Öncüsü Baha Müderissoğlu ve Paribu Gönüllüleri’nden Paribu Hukuk Danışmanı Ceren Oğuz’un katılımıyla bir buluşma düzenledi.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu, sosyal sorumluluk alanında birlikte çalışmalar yürüttüğü paydaşları ve kurum içi gönüllülük kapsamında faaliyet gösteren Paribu Gönüllüleri ile 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde buluşma düzenleyerek gönüllülük kavramını ele aldı.

Paribu’nun ofisinde gerçekleşen buluşma Yasin Oral’ın, Paribu’nun gönüllülük ve sosyal sorumluluk çalışmalarına bakışını anlattığı konuşmasıyla başladı. Jülide Erdoğan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen buluşmada konuşmacılar, kariyer yolculuklarından bahsetmenin ardından gönüllü olma kavramı üzerine deneyim ve görüşlerini paylaştı.

Gönüllülük nedir, neden önemlidir? Nasıl topluma fayda üretilir? Gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yürüten kişi, grup ve kurumların amacı nedir? gibi sorular etrafında gerçekleşen sohbet, katılımcılar açısından bu kavramın daha yakından tanınmasını sağladı.

Dünyayı kurtarmak için harekete geçmek

Sivil toplum ve eğitim gönüllüsü hareketinde öncü isimlerden olan İbrahim Betil, kurumların sosyal sorumluluk faaliyeti göstermesinin hem toplum hem de çalışanlar açısından önem arz ettiğine değinirken bunun motive edici olduğunu da dile getirdi. Büyük kurumların, bağış yapma ötesinde saha çalışmalarına ve projelere öncülük etmesi gerektiğini dile getirdi.

Evren Aydoğan, bu alanda faaliyet göstermeye nasıl karar verdiğini ve zaman zaman yorucu olsa da fayda üretmenin değerinden, nasıl hissettirdiğinden bahsetti. Team Paribu ile İhtiyaç Haritası iş birliğinde yürütülen “Team Paribu Seninle Afet Bölgesi Spor Alanları” projesini örnek göstererek yıkıcı olayların ardından yeni imkânların gelişebildiğini ifade etti.

Genç bir gönüllü olan Melisa Akkuş, “Dünyayı biz kurtaracağız” derken, bunun için küçük ya da büyük demeden harekete geçmenin önemine değindi. Baha Müderrisoğlu ise, inançla başlattığı hareketin etkisinin tahmin edemediği boyutlara ulaşmasına değinirken gençlerin mutlu etmenin yarattığı hisleri paylaştı.

Paribu Gönüllüleri içinde yer alan Paribu Hukuk Danışmanı Ceren Oğuz ise, Paribu Gönüllüsü olmaktan dolayı onur duyduğunu belirtirken bu oluşumu, Paribu’nun ileri görüşlülüğünün bir yansıması olarak değerlendirdi. Bunun bir parçası olmaktan ve katkı sunmaktan heyecan duyduğunu ifade ederek tüm iş arkadaşlarına bunu deneyimlemesi için öneri ve çağrıda bulundu.

Paribu’nun sosyal sorumluluk çalışmalarına yaklaşımı hakkında bilgi almak için stratejisini inceleyebilirsiniz.