Paribu Hub’ın ana sponsoru olduğu ODTÜ Blockchain Days 2024 sona erdi

Paribu Hub, ODTÜ Blockchain Days 2024 etkinliğinin ana sponsoru oldu


Paribu Hub, ODTÜ Blockchain Days 2024 etkinliğinin ana sponsoru oldu. Web3’ün farklı başlıkları üzerine paneller, atölye çalışmaları ve ağ kurma aktivitelerinin yer aldığı etkinlik 9-10 Mart tarihlerinde hibrit olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu’nun blokzincir bilinirliğini artırma hedefiyle hayata geçirdiği Paribub Hub, blokzincir ekosistemine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu doğrultuda Paribu Hub, 9-10 Mart 2024 tarihlerinde gerçekleşen ODTÜ Blockchain Days 2024 etkinliğinin ana sponsorluğunu üstlendi.

İlk gününde, ODTÜ kampüsünde gerçekleşen panel, sunum, atölye ve ağ kurma etkinliklerine ev sahipliği yapan ODTÜ Blockchain Days 2024, ikinci gününde çevrimiçi oturumlar ile devam etti. Küresel ve yerel projelere alan açan etkinlik, Türkiye’deki blokzincir ekosistemini büyütmenin yanı sıra Ankara’yı ve ODTÜ’yü ekosistemin merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.

Paribu’dan sektöre dair iki sunum

Etkinlikte, Paribu Araştırma ve Raporlama Birimi Yöneticisi Can Yıldırım “Kripto Varlıkların Son Bir Yılı” sunumu ile yer aldı. Geçtiğimiz yılda kripto para sektörünü etkileyen önemli gelişmelere değinen Yıldırım, 2023’te Paribu’nun dördüncü kez gerçekleştirdiği Kripto Para Bilinirlik ve Algı Araştırması’dan öne çıkan sonuçları da paylaştı. 

Paribu Hukuk Birimi Yöneticisi Aysu Düz ise “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar Açısından Regülasyonlar” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda kripto varlık hizmet sağlayıcıları için güncel kanun ve yükümlülüklerin yanı sıra beklenen regülasyon ve lisanslama süreçlerine değindi.

Etkinlikle ilgili daha fazla bilgi almak için ODTÜ Blockchain Days’in sosyal medya hesaplarına ve web sitesine göz atabilirsiniz. Blokzincir ekosistemine eğitim iş birlikleri ve proje destekleriyle katkıda bulunan Paribu Hub ile ilgili daha fazla bilgi almak için Paribu Hub web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paribu hakkında:

2017 yılında kurulan Paribu, alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. 7/24 hizmet veren Müşteri Deneyimi İş Birimi ile 6 milyonun üzerinde kullanıcısına hızlı, kolay ve güvenli kripto para işlem hizmeti sunuyor.

Türkiye’nin ilk bağımsız blokzincir projesini geliştiren Paribu, ekosistemdeki farklı projeleri de finansal ve teknolojik yatırımlarla destekliyor. Blokzincir bilinirliğini artırmak adına çalışmalar yürütürken; kültür sanat, spor ve eğitim alanlarında sorumluluk alarak yarının dünyasına katkı sağlıyor. Doğru bilginin kaynağı ParibuLog’da sektöre dair içerikler yayınlıyor. Paribu hakkında daha fazla bilgi için www.paribu.com adresini kullanabilirsiniz.