Satın Alınabilecek En Popüler Kripto Para Birimleri (Sponsorlu)

Bu makalede satın alınabilecek en popüler kripto para birimleri nelerdir sorusuna yanıt bulabilmeniz adına detaylı bir araştırma yaptık ve güncel olarak satın alabileceğiniz 5 kripto para birimini listeledik


Bu makalede satın alınabilecek en popüler kripto para birimleri nelerdir sorusuna yanıt bulabilmeniz adına detaylı bir araştırma yaptık ve güncel olarak satın alabileceğiniz 5 kripto para birimini listeledik. Aşağıda yer alan kripto para birimlerini seçerken, güncel fiyatına, topluluk desteğine, altyapısına ve daha birçok unsuruna dikkat ettik. 

2022’de Yatırım Yapılabilecek 5 Popüler Kripto Para Birimi

Günümüzde bir soruna çözüm bulan ya da geniş bir topluluk desteğine sahip kripto para birimine yatırım yapmak oldukça önemlidir. Bu gereksinimi karşılayan en popüler kripto para birimleri şunlardır:

  1. Tamadoge (TAMA): Yükselme Potansiyeline Sahip Deflasyonist Kripto Para Birimi
  2. Battle Infinity (IBAT): Başarılı NFT Oyun Platformu
  3. Panda Elon (PELON): Yeni Mizahi Kripto Para Birimi
  4. Bonuz (BONUZ): Sosyal Medya İle İlgili Kripto Para Birimi
  5. EstateX (ESX): Yenilikçi Gayrimenkul Kripto Projesi

Şimdi gelin bu popüler coinler listesindeki kripto para birimlerine ve projelerinin neler sunduklarına yakından bakalım.

1. Tamadoge – Yükselme Potansiyeline Sahip Deflasyonist Kripto Para Birimi

Popüler coinler listesindeki en önemli kripto para birimlerinin başında Tamadoge (TAMA) gelir. Son zamanlarda köpek temalı mizahi kripto para birimlerine yoğun bir ilgi olduğunu biliyoruz. Tamadoge diğer mizahi kripto para birimleri gibi hiçbir şeye faydası olmayan sıradan ‘meme’ coinleri değildir.

Tamadoge, kullanıcıların sanal dünyada kendi evcil hayvanlarını oluşturmasına olanak sağlıyor. Kullanıcılar, oluşturacağı NFT evcil hayvanını büyüterek zamanla güçlendirmeye çalışır. Aslında geçmiş yıllarda bildiğimiz sanal bebeklerin yeni nesil versiyonu diyebiliriz. Tabii bu kez işin içinde son zamanların popüler kavramlarından biri olan Oyna-Kazan (P2E) karşımıza çıkıyor.

Temmuz 2022’de piyasaya sürülen Tamadoge ile kullanıcılar, Dogepoints kazanarak lider panosuna tırmanmak için savaşır. Her ayın sonunda ise en fazla Dogepoint’e sahip olan kullanıcılar, aylık Dogepool’dan kazançlarını talep eder.

Deflasyonist yapıda olması sebebiyle TAMA arzında hiçbir zaman artış yaşanmayacak. Bu da oyunun yerel tokeni olan Tamadoge’nin değerinin zamanla artacağına işaret ediyor.

>>> Tamadoge Satın Al<<<

Tamadoge (TAMA) Ön Satışı

Tamadoge’un (TAMA), ön satışı 4 Ağustos 2022 günü başladı ve 31 Ağustos 2022’ye kadar devam edecek. Halka açık satışlar ise 1 Eylül – 30 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Satış öncesi token arzının 1.000.000.000 TAMA, toplam token arzının ise 2.000.000.000 TAMA olduğunu belirtelim. Ethereum ağındaki bu platform, ERC-20 standardına sahip. Ön satış için ayrılan arz miktarının %85’nin satıldığını belirtelim. 

Tamadoge’nin yol haritasına baktığımızda 2022’nin son çeyreğinde Tamadoge NFT Petstore’un açılacacağını görüyoruz. İlk CEX listelemeleri ve Tamadoge savaş skor tablosunun devreye alınması da yine yılın son çeyreğinde gerçekleştirilecek. 

Tamadoge (TAMA) Nasıl Satın Alınır?

Eğer kripto sektöründe az da olsa tecrübeniz bulunuyorsa Tamadoge satın alma işlemi sizin için kolay gelecektir. Eğer, yeni yatırımcıysanız dert etmenize kesinlikle gerek yok. Tek yapmanız gereken bir cüzdan hesabı açmak (MetaMask ya da Trust Wallet olabilir) ve içerisine yatırım yapacağınız miktar kadar bakiye yüklemek.

Bu bakiye yükleme işlemini halihazırda hesabınız olan bir borsa hesabınızdan yatırım yapacağınız kadar Ethereum transferi ederek yapabilirsiniz.

Bundan sonraki aşamada cüzdanınızı Tamadoge internet sitesine bağlamanız gerekiyor. Bağlantıyı başarılı bir şekilde kurduktan sonra istediğiniz miktarda yatırım yapabilirsiniz. Tamadoge tokenini satın alma yöntemlerine aşağıda daha net bir şekilde görebilirsiniz:

  • Kart ile ETH alıp ardından TAMA tokenini satın alabilirsiniz
  • ETH ile doğrudan TAMA satın alabilirsiniz
  • USDT kullanarak TAMA tokenini satın alabilirsiniz.

Ön satış olarak Tamadoge satın aldığınız zaman tek yapmanız gereken ön satışın bitmesini beklemek. Ön satış bittikten sonra kaç adet TAMA tokenini satın aldıysanız herhangi bir kesinti olmadan o kadar miktarda cüzdanınıza aktarılacaktır.

Son olarak şunu belirtelim platform, Solid Proof’un projenin akıllı sözleşmelerini denetlemiş olduğunun altını çiziyor. Yani, güvenilirlik konusunda hiçbir hususu dert etmeniz gerekmiyor.

Ön satıştan Tamadoge satın alın: https://buy.tamadoge.io/

2. Battle Infinity – Başarılı NFT Oyun Platformu

Özellikle son 1 yıl, NFT ve metaverse dünyasının çok daha fazla benimsendiği bir yıl oldu. Durum böyle olunca da piyasaya birçok NFT ve metaverse tabanlı platform sürüldü. Bunlardan biri de 2022’nin en dikkat çeken ön satışlarından birini yapan Battle Infinity oldu. Platform, NFT’leri Oyna Kazan (P2E) ve metaverse ile birleştirmesiyle dikkat çekiyor.

Küresel büyüme hedefine de sahip olan Battle Infinity, Battle Arena isimli metaverse’ü ile de dikkat çekiyor. Bu proje, metaverse aracılığıyla platformun oyuncuları birbiriyle iletişim kurabiliyor.

IBAT, Ön Satışta Tükendi

Bu önde gelen projenin yerel tokeni olan IBAT, günümüzde popüler coinler arasında yer alan bir başka kripto para birimidir. Platformu kullanan oyuncular; NFT ticareti, kripto staking işlemleri ve daha birçok farklı yol kullanarak IBAT kazanabiliyor. IBAT’ın detaylarına bakacak olursak, 10 milyar sınırlı arza sahip olan bu kripto para birimi, bir BEP-20 tokenidir. 

Platform web sitesinde kendini şöyle tanımlıyor:

“Battle Infinity’de oyuncular sadece oynamak ve savaşmakla kalmaz, aynı zamanda metaverse’in sürükleyici dünyasının keyfini çıkarabilir ve deneyimleyebilirler.”

IBAT ön satışı, 11 Temmuz 2022 günü başlamıştı. 90 gün sürmesi planlanan ön satış, yoğun ilgi üzerine kısa sürede ‘sold out’ oldu. Birçok kullanıcı, 1 BNB karşılığında 166.666,66 IBAT satın aldı. Tabii bu, IBAT’in ön satış fiyatıydı. Gerçek fiyatı yansıtmadığını unutmamak gerekiyor. Ön satışın tükenmesiyle birlikte 5,22 milyon dolar değerinde 16530,67 BNB toplandı.

Herkese açık bir şekilde piyasaya sürüldüğü zaman satın almak için resmi internet sayfasını takip edebilirsiniz: https://battleinfinity.io/

Şimdi de listedeki diğer popüler coinler hakkındaki detaylara birlikte bakalım.

3. Panda Elon – Yeni Mizahi Kripto Para Birimi

Binance Smart Chain’de yer alan Panda Elon (PELON) da meme kripto para birimleri furyasını arkasına almış bir token olarak öne çıkıyor. Panda Elon’un yerel tokeni PELON, 1 milyar PELON arzına sahip. Projenin isminden de anlaşılacağı gibi Tesla CEO’su Elon Musk’ın meme kripto para birimi Dogecoin’e olan ilgisinden de yararlanmak isteyen bu proje, bu şekilde öne çıkmayı hedefliyor. Şimdilik bu projenin işlevleri konusunda net bilgiler ise ne yazık ki yok.

Başta Dogecoin ve Shiba Inu olmak üzere mizahi kripto para birimleri geçmişte yüksek fiyat artışları elde etti. Edindiği yüksek topluluk desteği ile yakın zamanda yükselişe geçen kripto para biriminin Panda Elon olacağını düşünüyoruz.

4. Bonuz – Sosyal Medya ile ilgili Kripto Para Birimi

Sosyal medya ile ilişkili projelerden biri olan Bonuz, içerik üreticilerinin, kendi tokenlerini oluşturmasına olanak sağlıyor. Böylece takip ettiği içerik üreticilerinin tokenini satın alıp destek olabiliyor. 

Bonuz, ilk aşamada sadece şirketlere, influencer’a ve ünlülere odaklanacak. Projenin yerel tokeni BONUZ da BEP-20 uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor. BONUZ, deflasyonisttir, bu nedenle spekülatif yatırımcılar, aynı anda projenin genişlemesine maruz kalırken, sık token yakmanın getirdiği fiyat artışlarından kar elde edebilirler.

5. EstateX – Yenilikçi Gayrimenkul Kripto Projesi

Popüler coinler arasında yer alan EstateX de aslında isminden anlaşılacağı gibi kripto ile gayrimenkulü birbirine bağlıyor. Burada hedef, gayrimenkul yatırımını herkes için erişilebilir hale getirmek. Kullanıcılar 100 dolar ile yatırım yapmaya başlayabiliyor ve gayrimenkulün bir bölümünü satın alabiliyor. 

Bu tür bir yatırım da kullanıcıya söz konusu gayrimenkulü kiralamaktan veya nihayetinde onu satmaktan elde edilen gelirden pasif bir gelir sağlar. Projenin yerel token’i  ESX’in toplam arzı güncel olarak 12,6 milyar ESX. Bu arz miktarının yüzde 10’u ise ön satış için ayarlandı.