Theta Network (THETA) Coin Nedir? Geleceği, Yorum, Grafik, Kaç TL

Theta Network (THETA), video akış platformlarında yüksek işlevsellik sağlayan merkezi olmayan bir video akışı blok zinciri ağıdır


Theta Network (THETA), video akış platformlarında yüksek işlevsellik sağlayan merkezi olmayan bir video akışı blok zinciri ağıdır. Kullanıcıların video sistemlerinin içerik dağıtım ağlarındaki maliyetleri düşürmesine yardımcı olur. Günümüzün video akış platformlarının çoğu merkezileştirilmiştir. Ayrıca kaliteli video akışı yeteneklerinden de yoksundurlar. Theta, kullanıcılarına düşük bir maliyetle 4K, 8K ve ötesinde yüksek kaliteli akış ve içerik teslimi sunarak bu sorunların üstesinden gelmeyi vaat eder.

YouTube, Twitch, Facebook, Instagram, TikTok, Netflix ve daha pek çok platformun, harika içerik sağladıkları için etkinlikleri günden güne artıyor. Ancak video akışı popüler hale geldikçe içerik akış maliyetleri de yükseliyor.

Aslında, en iyi ağ donanımı şirketi olan Cisco, toplam bant genişliğinin yaklaşık %70’inin video akışı tarafından kullanıldığını ve maliyetinin bir veya iki yıl içinde kademeli olarak %80’in üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Theta Network, doğru tahmin ettiyseniz, blok zincirlere güç veren şaşırtıcı teknolojiyi kullanarak video akışı endüstrisi sorununu çözmeyi hedefliyor.


Theta Network Coin Geleceği

Theta ağı, video ve video oyunları akışı için daha yüksek hızlara çözüm olabilir. Ve bu pazarların ne kadar büyük olduğu düşünülürse, Theta Network Coin geleceği hakkında yapılan iyimser yorumların nedeni anlaşılır. Samsung ve Sony gibi milyarlarca dolarlık işletmeler de Theta ile yatırımcı olarak ilgileniyor. Bu şirketlerin her ikisinin de esporda artan bir varlığı var ve bu da Theta projesine neden ilgi duyduklarını açıklıyor.

Bu arada, başka bir merkezi olmayan proje Theta’nın yaptığını yapma imkanı bulamayacak. Projenin arkasındaki şirket olan Theta Labs, yakın zamanda bu merkezi olmayan CDN konsepti için bir patent aldı. Bu nedenle Theta’nın potansiyel rakipleri benzer bir projeyle ortaya çıkamayacak.

Theta Network Coin Yorum

Theta Network, tek ağ üzerinde içerik dağıtım yükünü azaltarak Youtube, Netflix, HBO, Twitch vb. video akış platformlarının maliyetini düşürmeyi hedefliyor.

Theta Token, kullanıcıların aynı anda içeriğe erişerek içeriği birbirleriyle paylaştığı BitTorrent gibi eşler arası ağ teknolojisini kullanır. Theta Network, kullanıcılara bu içeriği diğer kullanıcılarla paylaşmaları için ödeme yapıyor.

Theta Network Coin Grafik

Theta Network token, 4 Ocak 2018’de 12 milyon dolarlık özel satış gerçekleştirdi. Token’ın ön satışının fiyatı 0,15 USD’dir ve yine Ocak ayında iki katına çıkarak 0,31 $dolara yükseldi. Theta token 16 Nisan 2021’de 15,72 $’a olan tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Özel satış belirteci sahiplerinin sadece birkaç yıl içinde 50 kat artı getiri elde ederek o gün en mutlu olmalarına şaşmamalı. Aşağıdaki grafikte TETHA’nın yılbaşından beri seyri görülmektedir.


THETA Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 THETA Coin 79,95 TL’den işlem görüyor. THETA Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 10.49% değişim gösterdi. THETA Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 78,553,592 dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

THETA Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 THETA Coin $ 2.48 dolardan işlem görüyor.