Nedir & Nasıl

Voyager Token (VGX) Nasıl Alınır? VGX Satın Alma Rehberi

Voyager Token Nedir?

Voyager, kullanıcılarının dijital bir varlıklara sahip olup olmadıklarına bakmaksızın, emirlerini belirtilen fiyattan gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir platformdur. Aynı zamanda platform üzerindeki işlemler için kullanıcılardan işlem ücreti kesmemektedir. Komisyon olmadan çalışmak için platform geliştiricileri, varlıkların değeriyle ilgili olarak çeşitli kripto para borsaları arasındaki küçük parasal tutarsızlıklardan yararlanıyor.  Voyager geliştiricileri kullandığı sistemde, sistemin açıklığında yararlanan benzersiz bir “Akıllı Sipariş Yönlendirme” protokolünü kullandığını iddia ediyor.

Voyager Token (VGX) bu platformla ilişkili kripto para birimidir. Tokeni kullanarak – yani VGX’i stake ederek – kullanıcılar, herhangi uzun vadeli kilitleme sözleşmelerine bağlı kalmadan pasif gelir elde etme seçeneğini kullanabilir.

Bu yazımızda Voyager token nasıl alınır adım adım ilerleyerek dikkat edilmesi gereken konulara değineceğiz.

Voyager Token Nasıl Satın Alınır?

Voyager Token satın almak için iki yol bulunuyor. İlki Voyager’ın kendi mobil uygulamasına fon aktarmak. İkincisi ise Voyager’ı listeleyen borsalardan almak. Hali hazırda kripto paranız yoksa öncelikle giriş borsanızı seçmeniz gerekiyor. Eğer yatırım için TL kullanıyorsanız öncelikle güvenilir bir borsalar üzerinden VGX’in listelendiği bir borsaya geçiş yapmanız gerekiyor. Ya da doğrudan TL kabul eden borsalar tercih edilebilir. Kredi kartı ile yapılan yatırımlar genellikle yüksek komisyona tabii tutulur bunu da belirtmiş olalım.

VGX’in son 3 yıldaki fiyat performansı

VGX’i Listeleyen Borsalarda Hesap Açın

Popüler borsa seçeneklerini  karşılaştırmak için tablomuza göz atabilirsiniz.  Çoğu borsaya kaydolmak oldukça kolaydır. Bir e-posta adresi, telefon numarası ve kimlik belgesi ile kayıt olunabilir. Seçeceğiniz borsanın VGX’i listelediğine eminseniz artık satın alma işlemi için hazırsınız demektir.

VGX Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Birçok borsanın ara yüzü birbirine benzemektedir. Spot borsalarda limit seçeneği ile kolayca alım yapabilirsiniz ya da kolay alma seçeneği olan bir borsadan satın alma işlemini yapabilirsiniz. Kolay alma seçeneklerinin limite göre daha yüksek işlem ücreti olduğunu da belirtelim.

BQX Al seçeneği ile satın alım yapabilirsiniz. Binance’te Voyager BQX sembolüyle işlem görüyor.

Voyager Token satın alma işleminizi tamamladıktan sonra VGX’i depolamak için iyi bir cüzdan araştırması yapmanız gerekiyor. Voyager Ethereum tabanlı olduğu için Ethereum destekleyen cüzdanlarda saklanabilir.

VGX Nereden Alınır?

Şu anda ABD’deki hiçbir büyük borsa VGX’i listelemedi çünkü VGX düzenleyicilerin engeline takıldı. Ancak, başka bir kripto para birimiyle diğer borsalar üzerinden satın alınabiliyor. VGX’in listelendiği ve likiditesinin yeterli olduğu borsalar şöyle:

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance BQX/BTC BQX/ETH %98,53
Uniswap(V2) VGX/WETH %0,58
CoinEx VGX/USDT %0,10

VGX Tokene Genel Bakış

Kripto para marketinin halen gelişmekte olduğu ve büyük riskler içerdiği göz önünde bulundurulmalıdır. VGX tokeni geçmişte büyük fiyat dalgalanmaları yaşayan tokenler arasında yer alıyor. Bu yüzden yatırım yapmadan önce doğru zamanı beklemek her zaman kritik bir konu.

Coin Sembolü VGX , BQX
Toplam Arzı 222,295,208
Dolaşımdaki VGX Miktarı 222,295,208
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 7 Ocak 2018
En yüksek Fiyatı $11,02
Ekip üyeleri Stephen Ehrlich, Philip Eytan, Gaspard de Dreuzy, Oscar Salazar
Ortaklıklar Ethos, Plaid, BitGo
Endüstri Kripto para brokeri
Token kullanım alanı Ödüller
Bulunduğu Ağ Ethereum

Voyager Token satın alırken nelere dikkat edilmelidir?

Ek olarak VGX’e yatırım yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken hususlardan kısaca bahsedelim:

  • Düzenlenmiş bir yapıya sahiptir. Voyager alım satım platformunun en dikkat çekici yönlerinden biri, Voyager Digital Ltd adlı borsaya kayıtlı Kanadalı bir firmaya ait olmasıdır. Şirketin yaklaşık 600 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğu biliniyor ve yerel Kanada mevzuatına göre düzenlendiği belirtiliyor.
  • Pasif gelir fırsatları: Voyager, kullanıcılara komisyonsuz bir ticaret deneyimi sunmanın yanı sıra, kullanıcıların kripto yatırımlarında sabit bir faiz kazanmalarını da sağlıyor.  Platforma yatırılan varlığa bağlı olarak %1 ile %8,5 arasında bir değerde aylık sabit bir gelir kazanmak mümkün oluyor. Bununla birlikte Voyager platforma ilgiyi canlı tutabilmek adına kullanıcıların ödül programına hak kazanabilmelerini sağlıyor. Bu yüzden kullanıcıların belirli miktarda VGX’e sahip olmak gerekiyor.
  • Platformda birçok varlık destekleniyor: Voyager uygulaması şu anda iOS ve Android işletim sistemleriyle uyumlu mobil tabanlı bir platform kullanarak toplam 50’den fazla tokeni ve desteklemektedir.
  • Sınırlı işlevsellik ve müşteri desteği: Platformun en büyük dezavantajlarından biri, şu anda masaüstü bilgisayarlar için bir platformunun bulunmaması olabilir. Yalnızca akıllı telefonlarda kullanılabilir uygulaması hakkında kullanıcı yorumları da pek iç açıcı değil. Ayrıca, Voyager kullanıcıları yalnızca uygulama veya e-posta yoluyla yardıma ulaşma seçeneğine sahip bulunuyor. Müşteri desteği için oldukça sınırlı yollar sunulması sorun yaşandığında sıkıcı olabilir.

Yorum Yap