Acala Token (ACA) Nedir? ACA Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

Polkadot blok zincir ağının en önemli üründen birine olan Acala Token (ACA), 2022 yılının başlarında yakalamış olduğu yüksek hacim ile dikkat çekmişti


Polkadot blok zincir ağının en önemli üründen birine olan Acala Token (ACA), 2022 yılının başlarında yakalamış olduğu yüksek hacim ile dikkat çekmişti. Katman 1 akıllı sözleşme platformu olan Acala Token (ACA), Ekim 2019 tarihinde kuruldu. DeFi için optimize edilen bu platform; Ethereum ile uyumlu, yerleşik likidite, hazır finansal uygulamalar ve ölçeklenebilirlik konularında DeFi için optimizasyon sağlıyor. Aynı zamanda Acala’nın merkeziyetsiz stabil kripto para birimi (aUSD), DOT Liquid Staking (LDOT) ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile Acala, geliştiricilerin Ethereum’daki en iyi ağ kapasitesine ve Substrate’ın tam performansın ulaşmasına aracılık ediyor.

Acala Token (ACA) Nedir?

DeFi ve Web3 alanlarına hitap eden Acala Token (ACA), Polkadot’un likidite merkezi ve merkezsiz finans ağı olarak öne çıkıyor. Acala Token (ACA), temel olarak merkeziyetsiz finans alanında düşük ücretli işlemlere zemin hazırlama amacını taşıyor. Aynı zamanda projenin merkeziyetsiz stabil coini olan AUSD’yi Amerikan Doları’na sabit bir entegrasyon ile geliştirmeyi hedefliyor. 

Acala Token (ACA) blok zinciri DeFi için özelleştirilmiş durumda. Ayrıca Acala Token (ACA) ağı, geliştiricilerden istenen yeni özellikleri entegre etmek için fork yani fork olmadan yükseltmeye devam etme niteliğine sahip. Acala Token (ACA) ağı aynı zamanda işlem ücretlerini ödemek, yönetime katılmak, stake ve likidite madenciliği yoluyla ödüller kazanma gibi özelliklere de fırsat tanıyan yerel bir kripto para biri olarak da biliniyor. 

Acala Token (ACA) Coin Fiyatı 

Acala Token (ACA) geçirmiş olduğu ICO sürecinin ardından 2022 yılının ilk aylarında yüksek bir talep görmüş ve oldukça geniş bir hacim yakalamayı başarmıştı. Coin’in hacimde yakaladığı ivme doğal olarak fiyatına da yansıtmıştı. Bu bağlamda 25 Ocak 2022 tarihinde en yüksek fiyatına ulaşan Acala Token (ACA), 2.79 dolarlık bir zirve yaşamıştı. Acala Token (ACA) en düşük seviyesini ise 29 Haziran 2022 tarihinde gördü ve 0.214857 dolarlık fiyatla dip yaptı. 

Acala Token (ACA) Piyasa Değeri 

Acala Token (ACA) halihazırda Binance, Bitget ve Gate.io gibi kripto para borsaları üzerinden işlem görüyor. 5.599.317 dolarlık ticaret hacmine sahip olan Acala Token (ACA) coin, piyasa değeri sıralaması bakımından ise 226. sırada yer alıyor. Ayrıca coinin piyasa değeri de 130.735.459 dolar olarak görülüyor.