Web3 Coinleri Nelerdir? En İyi Web3 Coin Listesi

Yakın zaman önce büyük bir ses Web3, yeni (üçüncü) nesil internet olarak tanımlanıyor


Yakın zaman önce büyük bir ses Web3, yeni (üçüncü) nesil internet olarak tanımlanıyor. Web3 aynı zamanda gelişmiş ve yeni bir internet deneyimi vadetmekten de geri kalmıyor. Yapay zekanın egemen olduğu Web3, arttırılmış sanal gerçeklik evreni ile çarpıcı tecrübeler edinmenize zemin hazırlıyor. Bu yeni ve farklı evrenin kripto para birimi olan Web3 coin’leri de kullanıcılar ve yatırımcılar arasında büyük bir ilgi görüyor. 

En İyi Web3 Coin Listesi 

Web3 coin’leri, en basit tabir ile web 3.0 teknolojisi çerçevesinde kullanılabilen, bu evrende harcanabilen ve kazanç elde edilen kripto para birimleri olarak ifade ediliyor. Metaverse’ün de hayatımıza girmesi ile beraber popülerliği arttıran bu coin’ler, her geçen gün yatırımcıların ilgisini daha çok cezbediyor. Birbirinden farklı projelere sahip olan bu kripto para birimlerine bir de yakından bakalım. 

Helium (HNT) 

2021 yılının son aylarından kripto para borsaları arasındaki yerini alan Helium (HNT) Coin, IoT iletişimini güçlendirmeyi hedefliyor. Düşük menzilli geniş alan ağı teknolojisiyle üretilen Helium’un ilerleyen dönemlerde en değerli Web3 coinleri arasında yer alması bekleniyor. 

Chainlink (LINK) 

Yatırımcılar ve kullanıcılar arasında son derece popüler bir Web3 coin’i olan Chainlink (LINK), uzun bir zamandır sahip olduğu yüksek hacmi koruyor. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu olan ve merkeziyetsiz bir coin olan Chainlink (LINK), akıllı sözleşme oluşturulmasını ve veri aktarımını kolaylaştırıyor. Ayrıca kripto para birimi, en iyi coinler arasında da ilk ellide yer alıyor 

The Graph (GRT) 

Bu kripto para birimi web 3.0 teknolojisinde yer alan uygulamalar için bir tür güç kaynağı görevi üstleniyor. Aynı zamanda Ethereum ile benzeşen özelliklere sahip olan The Graph (GRT), Ethereum’un alternatifleri arasında kabul ediliyor.

Filecoin (FIL)

Web3 coin’i olması dışında merkeziyetsiz bir kripto para birimi de olan Filecoin (FIL), dosya saklama ve veri depolamaya fırsat tanıyor. Bunun dışında kolay işlem yapabilmeye ve düşük maliyete fırsat tanımasıyla da ön plana çıkmayı başarıyor. 

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), hem metaverse evreninin hem de web 3.0 teknolojisinin önde gelen kripto para birimlerinden biri olarak tanınıyor. Decentraland (MANA) ekosisteminde kullanıcılar; arsa alım satımı yapabiliyor, ev inşa edebiliyor, karakter geliştirebiliyor ve çeşitli kiralamalar da bulunuyor. Decentraland (MANA) tek kelimenin tam anlamıyor sanal bir gerçekliği kapısını açıyor.