Aave Coin (AAVE) Nedir?

Aave Coin, kullanıcıların mevduatlardan faiz kazanmalarını ve varlıkları ödünç almalarını sağlayan kripto tabanlı protokoldür


Aave Coin, kullanıcıların mevduatlardan faiz kazanmalarını ve varlıkları ödünç almalarını sağlayan kripto tabanlı protokoldür. Aave, kripto varlıklarının faizler için ödünç verilmesini ve ödünç alınmasını kolaylaştıran bir DeFi ödünç verme sistemidir. Defi ödünç verme protokolü açık kaynaklıdır ve geliştiriciler için özelleştirmelere olanak tanır. Aave, rakiplerinden önemli ölçüde daha büyük likidite havuzlarına sahip iyi bilinen bir likidite protokolüdür.

İsim, İngilizce’de “hayalet” anlamına gelen Fince bir kelimedir ve Aave’nin tamamen merkezi olmadığı anlamına gelir. Düşük likiditeye sahip diğer birçok yeni start-up ve projenin aksine, Aave piyasaya sürüldüğünde tüm gücüyle geldi ve platforma önemli miktarda likidite getirdi.

Aave Nasıl Çalışır?

Aave, kullanıcıların kripto para birimlerini merkezi olmayan ve güvenilir bir şekilde ödünç vermelerine ve ödünç almalarına olanak tanır. Basitçe söylemek gerekirse, herhangi bir aracı yoktur ve platformu kullanmak için Müşterini Tanı (KYC) veya Kara Para Aklamayı Önleme (AML) belgeleri gerekmez.

Özetle, borç verenler fonlarını, kullanıcıların daha sonra borç alabilecekleri bir “havuza” yatırırlar. Her havuz, protokoldeki herhangi bir dalgalanmaya karşı korunmaya yardımcı olmak için varlığın küçük bir yüzdesini rezerv olarak ayırır. Bu aynı zamanda borç verenlerin fonlarını istedikleri zaman çekmelerine de olanak tanır.

Aave’nin Fiyatı Nedir?

31 Mart 2022 itibariyle Aave, 215,58 dolar fiyatla satılmaktadır. Aave’nin Türk Lirası cinsinden değeri ise 3,272.85 TL’dir. 16 Milyon $ toplam arzla kripto piyasasında 48. sırada yer alıyor. Maksimum arzı 16 Milyon dolar, piyasa değeri 2.94 Milyar dolar ve tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 3.45 Milyar dolardır.


Fiyat Tahminleri

FX Leaders’in çok iyimser bir fiyat tahmini var, ancak bunun iyi bir nedeni var. Merkeziyetsiz finansın artan şekilde benimsenmesinin ve AAVE’nin benzersiz flash kredilerinin, AAVE’nin kullanıcı tabanının önümüzdeki yıllarda büyümesi için zorlayıcı bir neden oluşturduğunu söylüyor. 2022 için AAVE fiyat tahmini 700 ile 750 dolar arasında.

Site, Aave’de bir güvenlik ihlali olması durumunda “yatırımcı güvenini sarsabileceği ve bunun sonucunda tokenin fiyatının düşebileceği” konusunda uyarıyor.

Hepsi AAVE’nin gelecekteki fiyatı konusunda umutlu değil. WalletInvestor bunu bir yıl boyunca kötü bir yatırım olarak nitelendirdi ve kredi tokeninin 2022’nin sonunda yaklaşık 8 dolara düşeceğini tahmin ediyor. Yine de, 2023’ün sonunda 16$’a, 2025’te yavaş yavaş 36 dolara yükselen bir toparlanma görüyor.  Site 2026’nın sonuna doğru bir düşüş görüyor, AAVE 10,50 dolara düşerek Mart 2027’ye kadar 6,84 dolara düşmeye devam ediyor.

DigitalCoinPrice’ın AAVE madeni para fiyat tahmini, borç verme tokeni için istikrarlı bir büyüme öngörüyor. Yakın gelecekte, site %42’den fazla bir artış ve Nisan ayında 225.58 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. 2023’te ortalama 240,652024’te 51,36 dolara çıkacağını tahmin ediyor. Site ayrıca 2025 için 297,50 dolardan AAVE fiyat tahmini yapıyor ve 2031 yılına kadar 827,54 dolara yükseliyor.


Yukarıdaki grafikte Digital Coin Price’ın fiyat tahmin sisteminde Aave’nin fiyatının 2030’a kadar 1.125 doların üzerine çıkacağı öngörülüyor.