OMG Network (OMG) Nedir? Yorum, Geleceği, Grafik

Eski adıyla OmiseGo olarak bilinen OMG Network, Ethereum blockchain üzerinde inşa edilmiş, saklama hizmeti sunmadan çalışan, ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür


Eski adıyla OmiseGo olarak bilinen OMG Network, Ethereum blockchain üzerinde inşa edilmiş, saklama hizmeti sunmadan çalışan, ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür.


OMG Network (OMG) Nedir?

Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak OMG Network, kullanıcıların, direkt olarak Ethereum ağında transfer yapmak için, önemli seviye daha hızlı, daha ucuz bir şekilde ETH ve ERC-20 tokenleri transfer etmeye olanak sağlamak için tasarlandı.

Ağ, Ethereum kök zincirinde tek bir işlem olarak doğrulanabilmesini sağlamak amacıyla, zincir dışında birkaç işlemi gruplandırmak amacıyla bir yan zincir mimarisi kullanan MoreViable Plasma isimli yeni bir ölçeklendirme çözümünü merkeze almaktadır. OMG Network’e göre bu teknoloji, Ethereum’u, Ethereum 1.0’ın şuan yapabildiği saniye başına 10 ila 14 işlem yerine, saniyede çok daha yüksek işleme ölçeklendirme potansiyeline sahip.

OMG Network şu anda dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış 50’den fazla çalışanın bulunduğu bir kadrodan oluşuyor. OMG Network, Tayland doğumlu Vansa Chatikavanij tarafından kuruldu ve önceki ismiyle Omise Holding olarak bilinen Tayland merkezli bir finansal teknoloji şirketi olan SYNQA’ya mensup bir şirket olarak çalışmaktadır.

OMG Network (OMG) Geleceği

Ağ, OMG Network’te ücretler için ödeme yollarından biri olarak kullanılabilen OMG Network yerel tokeni ile çalışıyor ve ödüllere karşılık ağın güvenliğini sağlamak için hisseye dönüştürülebilir hale gelecek.

OMG tokenleri fazlasıyla likit durumda. Coinbase Pro ve Binance gibi en büyük 10 borsa da dahil olmak üzere 200’den fazla borsada satış/ takas işlemine alınabilir. En popüler işlem çiftleri arasında OMG/USDT, OMG/BTC ve OMG/ETH yer alıyor..

OMG Network (OMG) Yorum ve Grafik

Çoğu kripto para gibi OMG Network’ün tokenleri de stabil bir maksimum arza sahip. Tam olarak 140.245.398 OMG’ye ayarlı ve hiçbir zaman bu miktarı aşmayacak. Farklı birçok kripto para biriminin aksine bu arzın tamamı üretildi ve büyük bir bölümü piyasada aktiftir.


Toplam arzdaki tokenlerin yüzde 65,1’i yatırımcılara ve yüzde 5’i airdrop ile dağıtılırken, geri kalan yüzde 29,9 ise proje ekibinde bulunuyor. Bu yüzde 29,9’un yüzde 20’si gelecekteki geliştirmeler ve ağ doğrulamasını fonlamak amacıyla OMG Network rezervi akıllı sözleşmesinde kilitlendi.