Argent X Wallet nedir?

Argent X, StarkNet üzerinde en popüler ve tek açık kaynaklı cüzdandır

Argent X

Argent X, StarkNet üzerinde en popüler ve tek açık kaynaklı cüzdandır. Dünya genelinde 300.000’den fazla kişi tarafından güvenilmektedir. Bununla StarkNet‘e kripto para satın alabilir, köprü oluşturabilir, token takası yapabilirsiniz. Ayrıca NFT’ler üretebilir ve depolayabilir, blokzinciri oyunları oynayabilirsiniz.

Argent X, StarkNet ekosistemini kolaylıkla keşfetmenizi sağlayan bir tarayıcı eklentisi cüzdanıdır. Cüzdan hesabı hesabı oluşturmak bir dakikadan daha az sürer. Sadece Chrome veya Firefox’tan indirin. Hızlı kayıt sürecini tamamlayın. Anında testnet ve StarkNet mainnet’e erişim sağlayarak StarkNet Dapps’larla etkileşimde bulunabilirsiniz. Argent X ile ETH ve diğer ERC-20 token’ları gönderebilir, alabilir ve depolayabilirsiniz. Ayrıca StarkNet NFT’lerini üretebilir, görüntüleyebilir ve güvenli bir şekilde depolayabilirsiniz.

Argent X

Argent X özellikleri

Argent X cüzdanı, Metamask gibi bir kripto para cüzdanından beklediğiniz özelliklere sahiptir. Kısaca özellikleri şunlardır:

Global on-ramp (Küresel erişim): Bu özellik sayesinde Ramp Network veya Banxa kullanarak, işlem ücretleri dolarlar yerine sentlerle ifade edilen düşük maliyetlerle cüzdanınıza kolayca fon ekleyebilirsiniz.

Bridge funds from other networks (Köprüleme): Orbiter Finance veya StarkGate ile Ethereum, Polygon, Arbitrum ve Optimism gibi diğer ağlardan kripto para veya stabilcoin’leri transfer edebilirsniz. Ancak Metamask’ten farklı olarak, Argent X, StarkNet üzerine inşa edilmesi sayesinde mümkün hale gelen benzersiz özelliklere sahip bir akıllı cüzdandır.

Fraud monitoring (Dolandırıcılığı takip etme): Açık iletişim sayesinde, her eylemin sonucu hakkında net bilgi vererek blok zinciri işlemlerinin tüm karmaşıklığını ortadan kaldırıyor ve saldırıları önlüyor.

Transaction review (İşlem incelemesi): İmzaladığınız şeyi tam olarak bilin ve işlemleri gerçek zamanlı olarak onaylayın.

Batch transactions together (İşlemleri toplu gerçekleştirme): Birden çok işlemi tek bir eyleme, çoklu çağrı (multicall) ile bir araya getirin.

Kısaca StarkNet

StarkNet, “ZK-rollup” olarak bilinen bir Layer 2 ölçeklendirme çözümü türüdür. Ağdaki Dapp’lerin Ethereum’un birleştirilebilirliğini ve güvenliğini riske atmadan büyük ölçeklenebilirlik elde etmesini sağlar. StarkNet’i ilginç kılan şey, Hesap Soyutlamasını desteklemesidir. Bu, her hesabın kendi mantığına sahip bir akıllı sözleşme olduğu anlamına gelir. Bu, herkesin ihtiyaçlarına uygun bir hesaba sahip olmasını ve sorunsuz uyumluluk sağlamasını mümkün kılar! Bu yeni ve heyecan verici özellikleri yaratma fırsatıdır. Ancak normal bir kullanıcı için ek bir karmaşıklıktır. İşte Argent X’in sunduğu çözüm! Size StarkNet’in sunduğu faydaları deneyimlemeniz için tüm bu karmaşıklığı soyutlar ve size kolay bir yol sunar.