Kava 14, Cosmos ekosisteminde genişlemesini hızlandırıyor

Ethereum’un geliştirici gücüyle Cosmos’un hızı ve birlikte çalışabilirliğini birleştiren katman-1 ölçeklendirme çözümü Kava, Kava 14 yükseltmesini başlattı


Ethereum’un geliştirici gücüyle Cosmos’un hızı ve birlikte çalışabilirliğini birleştiren katman-1 ölçeklendirme çözümü Kava, Kava 14 yükseltmesini başlattı. Bu kapsamda Cosmos ağındaki varlıkların Ethereum’da ERC-20 standartına sorunsuz bir şekilde dönüştürülmesi için “dahili köprü” teknolojisini kullanacak.

Kava 14, Kava ağı için heyecanla beklenen kilometre taşlarından bir tanesi. Geride bıraktığımız ay dünyanın en büyük stabilcoin ihraççısısı Tether ile kurdukları ortaklıkla USDT’yi Cosmos ağına getiren Kava, yeni yükseltmeyle birlikte USDt artık birçok ağda kolaylıkla ihraç edilmesine ve dönüştürülmesine imkan sağlayacak.

Kava Kurucu Ortağı Scott Stuart konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Kava’nın resmi Tether entegrasyonunu başlatmasını takip eden birkaç gün içerisinde, Cosmos’da Polkadot ve Near’ın toplamından daha fazla USDt ihraç edildi. İnsanların interchain üzerinde USDt istedikleri açık. Yerel bir stabilcoin’e ve bunu Kava 14 yükseltmesi aracılığıyla zincirler arasında dönüştürmenin güvenli ve güvenilir bir yoluna sahip olmanın, Cosmos ekosisteminin inşa ettiği inanılmaz teknolojiyi nihayet gözler önüne sereceği konusunda umutluyum.

Kava İvme Kazanıyor

Tether cephesinden Temmuz ayında yapılan açıklamanın ardından KuCoin’in de artık Kava ağını desteklemeye başladı. Böylelikle Cosmos ve EVM ağları destekleyerek Cosmos ekosistemi için güvenilir CEX hizmetleri sağlıyor. Bununla birlikte Curve Finance’in USDt likidite havuzu lansmanı, profesyonel kullanıcılar için merkezsiz bir alternatif sunuyor. Buna paralel olarak, bir üst omnichain likidite katmanı olan Stargate, artan kullanım ve likidite beklentisiyle Kava’da faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Bu genişleme, Kava Rise teşvik fonunun kapsamını genişletmeyi planlayan bir yönetişim önerisinin ardından geldi.

Kava 14 yükseltmesi, Cosmos DeFi oluşturucuları ve kullanıcıları için ileriye dönük bir adımdır ve varlıkların Cosmos ekosistemine ve ekosisteminden dönüştürülmesi için daha güvenli, daha güvenli ve güvenilir bir yöntem sağlıyor.

Kava 14’ün ana ağ lansmanı hakkında daha fazla bilgi ve güncellemeler için Twitter’da @KAVA_CHAIN hesabını takip edin.