ARPA Chain (ARPA) Coin Nedir? Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

ARPA Chain (ARPA), blok zinciri uyumlu bir bilgi işlem ağıdır


ARPA Chain (ARPA), blok zinciri uyumlu bir bilgi işlem ağıdır. Nisan 2018’de kurulan ARPA’nın hedefi, gizliliği korumak, güvenli biçimde veri depolamak ve ölçeklenebilir işlemler sağlamaktır. Bu bakımdan ARPA, Proxy akıllı sözleşmeleri, blok zinciri ve hesaplama ağı arasında bir kanal görevi görür.

ARPA Chain (ARPA) Coin Nedir?

ARPA ağı, veri kullanımını mülkiyetten ayırma, güvenli veri kiralama/paylaşımı, kimlik koruması ve dış kaynak kullanımı gibi hizmetler sunmaktadır. Arpa’nın MPC protokolü, veri güvenliğinde rol alırken çeşitli işletmeler için ortak veri analizi ve veri sinerjisi meydana getirmektedir.

ARPA Chain (ARPA), Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir. Bir Ethereum belirteci olan ARPA, ağın geleceğini yönetmeye ek olarak veri ve hesaplama için ödeme yapmak için kullanılabilir. Toplam token miktarı, şu anda dolaşımda olan 982 milyon ile 1,5 milyardır. Ağustos 2019’dan itibaren, ARPA ekibi her ay ilk toplam arzın yüzde 0,5’ini satın alıp yakmaktadır.

ARPA, Arrington XRP Capital, GBIC, Genesis Capital ve VC Metropolis dahil olmak üzere çok sayıda kurumsal yatırımcının desteğine sahiptir. ARPA Chain’in (ARPA) arkasında Google, Uber, Amazon, CircleUp, Fosun, MIT Lab ve National Cryptographic Labs’da çalışmış bir ekip vardır.

ARPA, kriptografi kullanarak güvenli veri aktarım yöntemleri sağlamakta ve geliştiricilerin verimli ve güvenli sözleşmeler oluşturmasına yardımcı olmaktadır. Böylece ARPA ağında verilerin üçüncü bir tarafın ulaşamayacağı bir gizlilikte analiz edilmesi sağlanmaktadır. Tüm sistem, merkezi olmayan yedekli bir ağ üzerinden kurumsal düzeyde şifrelemeye dayanmaktadır. Böylece geliştiriciler, ARPA uyumlu blok zincirlerinde gizliliği koruyan dApp’ler oluşturabilmektedir.

ARPA Chain (ARPA), parçalama kullanımı yoluyla blok zinciri ölçeklenebilirliği sorununu çözmektedir. Parçalama, verileri bölümlere ayıran ve TEE’de (Güvenilir Yürütme Ortamları) zincir dışı hesaplamalara izin veren bir depolama tekniğidir. Böylece, yeni zincirler oluşmakta ve ağ tıkanıklığı azalmaktadır. Parçalama, ARPA Chain’e veri depolamak ve verilere erişmek için neredeyse sınırsız kapasitesi sağlamaktadır.

ARPA Chain (ARPA) Coin Fiyatı

ARPA Chain (ARPA), 1,24 Milyar dolar dolaşım arzı ve 1.5 Milyar dolar toplam arza sahiptir. 7 Mayıs 2022 itibarıyla tüm kripto para piyasasında 0,0515 dolar fiyatla 431. sırada yer almaktadır. Türk Lirası cinsinden değeri 0,760458 TL’dir.


ARPA Chain (ARPA) Coin Grafikler


ARPA Chain (ARPA) Coin Piyasa Değeri

ARPA Chain (ARPA) piyasa değeri 63.95 Milyon Dolardır.

ARPA Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ARPA Coin 1,20 TL’den işlem görüyor. ARPA Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.94% değişim gösterdi. ARPA Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 6,911,801 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 43,173,745 dolar seviyesinde.

ARPA Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ARPA Coin $ 0.043960 dolardan işlem görüyor.