Nedir & Nasıl

Binance’in Listelediği SuperFarm Nedir?

Herhangi bir kripto para projesi için en büyük zorluklardan biri, temeldeki tokenleri ve varlıkları için somut bir fayda yaratmaktır. Yıllar boyunca hepimizin gördüğü gibi, birçok proje bir ürün olmadan ve gerçek kullanım durumu olmayan tokenlerle başlatılıyor. Token satışı ile fiili ürün teslimatı arasında genellikle uzun süreler oluyor. Bu tokenler üzerindeki spekülatörlerin tarihsel olarak iki sınırlı seçeneği oluyor: tokenlerini süreç boyunca saklamak veya satmak.

DeFi, yakın zamanda çiftçilikle (farming) ilgili üçüncü bir seçeneği ortaya çıktı. Çoğu proje, “proje tokenlerini stake ederek ve daha fazla token al” önermesine dayandırıldı. Bu enflasyonist mekanizma genellikle genel token ekonomisi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir ve ilgili satış baskısı ile birlikte ekosisteme ek tokenler getirir. Ama ya başka bir seçenek olsaydı? Bu yüzden SuperFarm kuruldu.

SuperFarm, herhangi bir kod gerektirmeden bir NFT çiftliğine dönüştürerek herhangi bir token için yardımcı program getirmek için tasarlanmış zincirler arası bir DeFi protokolüdür. Yenilikçi görsel araçlar paketiyle, herhangi bir proje artık dünyanın en heyecan verici yeni çiftliğini, en çok değer verdikleri davranışları teşvik eden özel kurallarla konuşlandırabilir. Likidite sağlayıcılarını ödüllendirmek, daha uzun stake sürelerini teşvik etmek ve hatta NFT’ler aracılığıyla projenizin hizmetlerine özel erişim sağlamak SuperFarm ile kolaylaştırılıyor.

Token Çiftçiliği için Evrensel Bir Yuva

SuperFarm, herhangi bir projenin tokenerini yeni yardımcı özellik eklemesini ve ana ürünlere bağlanmasını sağlayan basit bir yapı taşı seti sağlar. SuperFarm,  kriptodan kriptoya tarımla karışık NFT Farming için bir yuva sağlayarak DeFi ve NFT altyapısında devrim yaratıyor. Kullanıcılar kolayca çiftlikler kurabiliyor, yeni tokenler ve NFT’ler dağıtabiliyor ve kendi özel pazar yerleri üzerinden satış yapabiliyor. SuperFarm, NFT altyapısındaki en önemli özellikleri tek bir platformda, mevcut platformlardan nesiller önce bir kullanıcı deneyimi ile birleştirir.

SuperFarm bir nevi topluluk fonlama platformu olan SuperStarter’ı piyasaya sürdü.

NFT’ler Ve Kripto Paraların Yaygınlaşması

Dünyadaki çoğu insan ne finansal okuryazar ne de hırslı yatırımcılardır. Bu, mevcut kripto ürün ve hizmetlerinin dünya nüfusunun çoğunluğuna hitap etmekte büyük ölçüde başarısız olduğu anlamına geliyor. Buna karşılık, NFT’ler, gerçek yaygın çekiciliği olan ürünlere kolayca uygulanabilen çok yönlü araçlardır. Bunlardan en belirgin olanı video oyunlarıdır. NFT tokenler için en acil ana kullanım durumu, video oyunları içindedir. Dünya Çapında 2,6 Milyar Oyuncu Var. Oyuncular, dijital varlıklara (büyük ölçüde kozmetik) her yıl 180 milyar dolardan fazla harcıyor. Oyuncular teknoloji konusunda bilgililer ve ortalama yaş 32’dir. Bütün bu özellikler kripto para sahipleriyle birebir örtüşüyor.

Milyarlarca oyuncudan oluşan küresel bir izleyici kitlesi ve her yıl yüz milyarlarca pazar etkinliğiyle birleşen bu teknoloji meraklısı demografi, kripto topluluğuna dönüştürücü bir katkı olabilir. Video oyunları, kripto para birimini ana akım haline getirmenin aracı olabilir. Fakat video oyunları NFT’ler için bu kadar mükemmel bir seçimse, neden bir video oyunu ve geliştirici seli görmedik?

SuperFarm ortakları arasına Travala.com’u da ekledi.

SuperFarm Ve Video Oyunları

Şu anda, video oyunu endüstrisi, kullanıcıların oyun içi varlıkları kullanmak için lisans kiraladığı bir model tarafından yönetiliyor. Oyuncular dijital içeriklere gerçekten sahip değiller.
Mevcut “AAA” oyun stüdyoları, gerçek ürün sahipliğinin gelirlerine sunduğu gerçek tehditler nedeniyle blockchain ve kripto para birimini uygulamaya sıcak bakmıyor. Oyuncular kendi aralarında ticaret yapabilirlerse, ikinci el piyasası satışları azaltabilir. Bu nedenle büyük stüdyolar, oyun alanında blockchain ile deneme yapmak için acele etmiyorlar. Geriye kalanlar ise yeni teknolojinin genellikle birinci öncelik olmadığı konusunda pazara yeterince sürtüşme olan yeni başlayanlar ve bağımsız oyun stüdyoları.

Blockchain oyunları, endüstriyi herhangi bir kaliteli ürün bulmakta zorlayan klasik bir yenilikçinin ikilemi ile karşı karşıya. SuperFarm, mevcut kripto ekosistemleri ile patlayıcı oyun endüstrisi arasında bir köprü sağlamayı amaçlıyor. SuperFarm’dan NFT’ler ve resmi “Ortak Çiftlikler”, gerçek AAA video oyunlarında fayda sağlayacaktır. SuperFarm’ın NFT’leri ile kullanıcılar, video oyunlarındaki sınırlı sayıda ürün ve deneyimlere erişebilecek ve varlıklarını heyecan verici yeni dijital dünyalarda gerçekten kullanabilecek ve takas edebilecek. Bu şekilde, NFT’ler artık ekrandaki pikseller değil, benzersiz dijital deneyimlerin kilidini açma gücünü elinde tutuyor.

Çoğu NFT projesi “inşa et ve geliştiriciler sana gelsin” zihniyetine sahiptir. Başkalarının araçlarını anlamlı ürünler yaratmak için kullanacağını varsayarak yola çıkarlar. Birinin sizin teknolojiniz üzerine harika bir oyun inşa edeceğini varsaymak, piyangoyu kazanmanızı dilemek gibi bir şey olduğundan, bunun tutarlı olduğunu düşünülmüyor. SuperFarm, altyapıdan önce gerçek faydayı inşa ederek, önceki NFT projeleri için kalıbı kıracak ve mevcut ve gelecekteki projelerin gerçekten gelişmesi için bir yol sunmayı hedefliyor.

SUPER Token

SUPER Token, SuperFarm ekosisteminde yönetimden ücretlere kadar geniş bir kullanım yelpazesine izin veren hayati bir rol oynayacak. Kritik olarak, SUPER token, SUPERVERSE, partner video oyunları ve NFT Drop’lar aracılığıyla kripto alanındaki en heyecan verici fırsatlardan bazılarına erişim sağlayacak.

SUPER tokenler aynı zamanda platform yönetimi için kullanılacak. Kullanıcılar tokenlerini kullanarak platform hakkındaki kararlara katılabilecekler. Aynı zamanda platform içerisinde ödenmesi gereken işlem ücretleri SUPER tokenlerle ödenebilecek. NFY farming ve stake ödülleri de SUPER tokenin merkezde bulunduğu bir sistem de yürütülecek.

Yorum Yap