Bitrue (BTR) Nedir?

BTR Nedir


BTR Nedir?

BTR bir platform tokenidir , Bitrue adlı bir kripto borsası tarafından basılıyor. Başlangıçta bir ERC-20 tokeni olarak yola çıkan BTR zamanla XRP ağına taşındı. BTR, Bitrue platformunda sahiplerine belirli avantajlar sağlayacak şekilde yapılandırılmıştır. Çeşitli hisse ve paydaşlara bölünmüş maksimum 1.000.000.000 token olacaktır. BTR’nin halka arzı 6 Haziran 2019’da sona erdi. Tokenler 30 Haziran’da serbest piyasaya sürüldü ve o günden bu güne işlem görmeye devam ediyor.

Bitrue, Singapur’daki kripto para furyasına katılan kripto para borsalarından biridir. Singapur, çoğu kripto borsasının bulunduğu Asya ülkesi Hong Kong ile birlikte kripto para alanı için adil bir ortam yaratıyor. Ancak diğer birçok borsadan farklı olarak, Bitrue’nun hem Tayvan hem de Singapur’da genel merkezleri ve ayrıca ABD ve Avrupa’da yerel ofisleri bulunmaktadır.

Bitrue’yu yöneten ekip, “Capital One’ın üst düzey yönetim ekibinden” oluşuyor ve CEO, kripto para birimi endüstrisindeki yüksek profilli isimlerden bir tanesi: Curis Wang.

Bitrue Borsası

Bitrue, yeterli sayıda kripto para alım satımını destekleyerek kullanıcılarına çeşitli kripto paraları sunmayı hedefliyor. Borsada popüler alını satılan en büyük kripto paraların hepsini ve hatta daha küçük altcoinlerin çoğunun işlem çifti bulunuyor.

Spot ticaretin yanı sıra Bitrue, aynı zamanda 10’dan fazla kripto paryı destekleyen ve yıllık yüzde 15’e varan oran ile bir “faiz kazan programı” sunan ilk borsadır. Bitrue ayrıca kripto destekli kredi hizmetlerini başlatan borsalar arasında yer alıyor.

İşlem hacmi açısından Bitrue ortalama bir konuma sahiptir. Bu incelemenin son güncelleme tarihinde 15 Ekim 2021, Bitrue 24 saatlik yaklaşık 2 milyar ABD Doları işlem hacmine sahipti  Coinmarketcap’ın listesine göre 24 saatlik işlem hacmi açısından dünyada 68. sırada bulunuyor. 24 saatlik işlem hacmindeki sayı oldukça iyi sayılır ancak kripto borsası sahnesindeki büyük ejderhalarla karşılaştırıldığında, elbette halen küçük kaldığı söylenebilir.

Mobil Uygulama

Diğer borsaların çoğu gibi Bitrue da ticaret platformunu mobil uygulama olarak sunuyor. Hiç çaba harcamadan App Store’dan veya Android’inize indirebilirsiniz. Bu nedenle, kripto para birimi alım satımınızı masaüstünüzde yapmak yerine hareket halindeyken yapmayı tercih ediyorsanız Bitrue mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

Yatırımcılar İçin Bitrue

Bitrue, ABD’yi “yasak ülke” veya benzeri bir şey olarak listelemez. Dolayısıyla ABD’li yatırımcıların bu borsada işlem yapabilir. Bu durum Bitrue’nin ABD’de de (Kanada, Japonya ve Tayvan’da da) ofisleri olması gerçeğiyle daha da desteklenmektedir. Ancak ABD’li yatırımcılar, ikamet veya vatandaşlıklarından kaynaklanan herhangi bir konuda kendi görüşlerini oluşturma lehine olmalıdır.

Bitrue Borsası Görünümü

Farklı borsaların farklı ticaret görüşleri vardır. Ve genel olarak “en iyi” görünüm yoktur. Bunun yerine borsalar kripto para yatırımcılarının görünümleri kendi ayarlayabilmelerine olabildiğince izin vermeye çalışır. Size en uygun ticaret görüşünü kendiniz belirlemelisiniz. Alım satım görüşlerinin normalde ortak noktası, hepsinin emir defterini veya en azından emir defterinin bir kısmını, seçilen kripto para biriminin fiyat tablosunu ve emir geçmişini göstermesidir. Normalde alım ve satım kutuları da vardır. Bir borsa seçmeden önce, sizin için doğru olduğundan emin olmak için alım satım görünümüne bir göz atmaya çalışın. Aşağıdaki, Bitrue’daki ticaret görünümünün bir resmidir:

Bitrue İşlem Ücretleri

Bitrue borsası  alıcılar ve satıcılar arasında farklı ücretler talep etmez. Borsanın ücret modeli, bunun yerine “sabit ücret modeli” olarak adlandırılan bir şeydir. Sabit ücret modeli %0.098’dir. Bu, hem küresel endüstri ortalamasından (tartışmalı olarak %0,25) hem de yerel endüstri ortalamasından çok daha düşüktür.

Borsa Listemizde listelenen tüm Singapurlu kripto para borsaları için alıcı ücretleri ve üretici ücretleri için Singapur’daki yerel sektör ortalaması aşağıdaki gibidir:

Singapur’da alıcı ücreti sektör ortalaması: %0,29

Singapur’da üretici ücreti sektör ortalaması: %0,21

Bitrue’nin %0.098 alıcı ve yapıcı ücreti, yurt içi ortalamaların oldukça altındadır.

Bitrue Para Çekme ücretleri

Ticaret platformu, BTC’yi çektiğinizde 0,0005 BTC tutarında bir para çekme ücreti alır. Bu ücret, küresel sektör ortalamasının (0.000812 BTC) biraz altındadır ve dolayısıyla bu ticaret platformunun güzel bir tüketici dostu özelliğidir.

Para Yatırma Yöntemleri

Bu borsada, USD veya EUR yatırırsanız kredi kartlarıyla para yatırabilirsiniz. Platform şu anda altı diğer fiat para birimi için de kredi kartıyla para yatırmayı etkinleştirmek için çalışıyor. Ancak banka havalesi ile para yatırma işlemleri mevcut değildir.

Kredi kartı mevduatları, yeni kripto yatırımcıları için özellikle yararlı olabilir. Fiat para birimi mevduatları burada mümkün olduğu için, bu değişim “giriş seviyesi değişimi” olarak nitelendirilir.

Bitrue, web sitesinde “merkezi olmayan yapısı ve DDOS karşıtı koruma sistemi ile olağanüstü bir çalışma süresi kaydına” sahip olduklarını belirtiyor.

Bitrue Coin (BTR) Nedir?

BTR coin’leri diğer birçok borsa coin’ine benzer olarak Bitrue borsasında ana coin olarak kullanılıyor. İşlevleri arasında işlem ücretlerinin ödenmesi, faiz getirilerinin güçlendirilmesi, DeFi alanında kullanılması gibi önemli noktalar bulunuyor. Ayrıca borsada ayrıcalıklı tekliflere ulaşmak adına BTR coin’leri kullanılabiliyor.

Örneğin bir kripto para biriktirme hesabı olan Power Piggy, bir kullanıcıya 60’dan fazla kripto paraya yatırım yapıp pasif gelir elde etmesine olanak tanıyor. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi adına BTR coin’leri kullanılıyor.

BTR’ye sahip olmanın bir kullanıcı olarak size fayda sağlamasının birçok yolu vardır ve bu, giderek daha fazla kripto yatırımcısını parayı uzun vadede satın almaya ve elinde tutmaya teşvik eder. Bu, bir kripto paranın fiyatının iki temel belirleyicisinden biri olan kripto paraya olan talebi arttırır.

Diğer belirleyici ise Bitrue’nun aktif olarak azaldığı ve kripto para fiyatını daha da yükselten arzıdır. Bitrue, şu ana kadar toplam 8 BTR yakma işlemi gerçekleştirdi, her çeyrekte elde edilen kârın bir kısmını alıp BTR satın almak için kullanılanılan bir işletiliyor. Alınan BTR’ler daha sonra yakılır – gelecekte hiç kimsenin onu tekrar kullanamayacağı şekilde imha edilir ve tedarikten kalıcı olarak çıkarılır. Şimdiye kadar toplam 198.692.902,84 BTR yakıldı.

Bitrue Coin (BTR) Nasıl ve Nereden Alınır?

BTR, diğer ana kripto para birimlerinin aksine, bir dizi kripto borsasında listelenmiştir, doğrudan fiat para ile satın alınamaz. Ancak yine de ilk önce Bitcoin, ETH, USDT f satın alarak bu coini kolayca satın alabilirsiniz. Herhangi bir büyük borsada işlem yapın ve ardından bu madeni parayla işlem yapmayı teklif eden borsaya aktarın, bu kılavuz makalesinde size BTR satın alma adımlarını ayrıntılı olarak anlatacağız.