Nedir & Nasıl

Xapo Nedir? Güvenli Mi?

Xapo, hem cüzdan hem de kasa hizmetleri sunan çevrimiçi bir platformdur. Xapo Cüzdan, Bitcoin’i depolamak için hibrit bir cüzdandır. İnternete hiçbir zaman bağlı olmayan çevrimdışı sunucuları kullanır, bu da diğer web tabanlı cüzdanlar üzerinde avantajlı bir yönüyle öne çıkmasını sağlar. Cüzdan, geçit prosedürleri aracılığıyla diğer birçok cüzdandan daha fazla güvenlik sunuyor. Bu seçenek aynı zamanda çoğu satış noktası makinesi ve Bitcoin ATM’si ile ücretsiz bir ödeme seçeneği de sunuyor.

Xаро Cüzdan İncelemesi

Cüzdan, temel ürünler arasında kolay gezinmeyi sağlayan kullanıcı dostu bir ara yüz sunuyor. Kripto dünyasında yeni başlayan biriyseniz, Xapo’nun kullanımını oldukça kolay bulacaksınız. Xapo Cüzdan, Bitcoin’inizi güvende tutmak için endüstri standardı güvenlik özelliklerine sahiptir. Kasa ayrıca uzun süreli soğuk cüzdan seçeneği de sunar.

Şirket, kullanıcıların Bitcoins satıp satın alabilecekleri bir eşler arası (P2P) değişim platformuna sahiptir. Bitcoin ile mal ve hizmet satın almak isteyen kullanıcılar için Xapo banka kartı da ayrıca tanıtıldı. Xapo küresel olarak çalışır ve çok sayıda para birimini destekler.

Hem organizasyon içinde hem de düzenleyicilerle yıllarca süren yineleme ve çalışmanın ardından Xapo, 2021’de türünün ilk ürünü olarak yeniden hizmete girdi: geleneksel finans kurumları ile geleceğin dijital para birimleri arasındaki boşluğu dolduran bir platform olmayı hedefledi.

Cüzdan Hakkında Genel Bilgiler

Xаро, küresel bir kripto para servis sağlayıcısıdır. Şirket, merkezi şu anda Hоng Kоng’da bulunan Asya’nın son merkezinde kurulmuştur. Xapo, yasal kısıtlamalar nedeniyle İsviçre’ye taşınmadan önce 2014 yılında Palo Alto, California’da başlatıldı.

Şirketin CEO’su ABD, Güney Amerika ve Avrupa’da 20 yılı aşkın bir süredir teknoloji işletmeleri kuran bir seri girişimci olan Wences Casares’tir. Yönetim ekibi bir dizi diğer deneyimli iş adamlarından oluşmaktadır. Örneğin, Ted Rogers, Xapo’nun Başkanıdır. İşletme ve finans alanında 15 yılı aşkın deneyime sahiptir. COO Federico Murrone, teknoloji alanında da oldukça bilgili. Xapo’nun arkasındaki ekibin itibarı ve yetkinliği, işe ekstra bir meşruiyet katmanı ekler.

2017 yılında, Gіbrаltаr Hükümeti, Xаро’ya tek başına bir lisans verildiğini ve bu da onu elektronik denetleme ve saklama servisi olarak çalışmasının yasal olarak desteklenmesini sağladı.

Xapo cüzdanına başlıca alternatifler Blockchain Cüzdanı ve Mycelium Cüzdanıdır.

Xаро Cüzdan’ın Desteklediği Kripto paralar

Aslında, Xapo yalnızca Bіtсоіn’den destek aldı. Henüz başka bir kripto para birimi eklemedi. Bu platformda örneğin nakit parayla veya Bitcoin Gоld ile ticaret yapamazsınız. Altcoinleri tutmak ve takas etmekle ilgilenen potansiyel kullanıcılar için bu, doğal olarak diğer alternatiflere kıyasla çok büyük bir dezavantaj olacaktır.

Xapo Cüzdan Ücretleri

Xapo hesapları arasındaki işlemler ücretsizdir. Ancak, diğer cüzdanlara yapılan Bitcoin transferleri, işlem ücretlerine tabidir. İşlem ücretleri Bitcoin ağı tarafından belirlenecektir. Giden bir işlem için, işleminizin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için standart bir işlem ücreti seçebilir veya bir öncelik ücreti ödeyebilirsiniz. Bir Xapo cüzdanınızdan yalnızca minimum 0.000055 BTC gönderebilirsiniz.

Gelen işlemler için ücretler alınan miktara göre değişir. Değişen oranları Xapo’nun web sitesinde kontrol edebilirsiniz. Cüzdan ve kasa işlemleri için ücretler farklıdır.

Xаро Cüzdan Fiyatı

Xаро Wаllеt, Android cihazlar için Google Play’den ve іOS cihazları için Aррlе’s App ѕtоrе’dan indirmek için ücretsiz. Ayrıca Xapo’nun resmi web sitesinden de indirebilirsiniz.

Xаро Cüzdan Kullanım Kolaylığı

Xapo Cüzdanın kullanımı kolaydır ve harika bir tasarımı vardır. Başlamak için uygulama mağazalarından mobil uygulamayı indirmeniz, bir hesap oluşturmanız ve cep telefonu numaranızı doğrulamanız yeterlidir. Bitcoin satın almak için ayrıca kimliğinizi doğrulamanız ve bir İkamet Belgesi sunmanız gerekir.

Mobil cüzdanı kullanarak BTC’yi diğer cüzdanlara veya cüzdanlardan kolayca aktarabilir veya kabul edebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca uygulamayı kullanarak doğrudan Xapo’dan BTC satın alabilirler.

Ek bir güvenlik katmanı olarak, yedekleme özelliğini kullanarak cüzdanınızdan kasaya para transfer etmeyi seçebilirsiniz. Gönder ve al sayfasından “Bitcoin soğuk cüzdanı”na tıklayın ve aktarmak istediğiniz tutarı girin. Bu yöntemle depoladığınız Bitcoin’lerinizi istediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Ancak, geri alma işlemi yaklaşık 48 saat sürecektir. Bu, fonlarına anında erişmeyi tercih edenler için biraz hantal olabilir.

Xаро Cüzdan Anonimlik

Xapo banka kartı kullanıcıları için, anonimlik gereksinimlerinizi biraz düşürmeniz gerekebilir. Bunun nedeni, Xapo’nun bilgileri üçüncü taraf ödeme ağı hizmet sağlayıcısıyla paylaşmasıdır. Ancak bu hizmetin kalitesini etkilemez. Bu nedenle, bunu değerli bir takas olarak görebilirsiniz.

Xаро Cüzdan Güvenliği

Xapo, ileri düzeyde bir şifreleme güvenliği sunar. Temel olarak, Xаро’nun güvenlik sistemine yanıt veren iki savunma hattı vardır. İlk sıradaki alan, dünyanın depolama alanındaki güvenliği ve bu yazılımların yazılımını geliştirmeyi ifade ediyor. Xapo, her iki sistemi de güvence altına almak için tarihsel olarak 20 milyon dolardan fazla yatırım yaptı ve Xаро’nun kasalarını güvence altına aldı. Bu sisteme Gibraltar (Cebelitarık) adı verildi.

Cebelitarık, bankacılıkta mükemmellik geleneğini finansal yenilik tutkusuyla birleştirir. Xapo Bank, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısına (VASP) bağlı, denetime tabi bir bankadır, yani yalnızca küresel uzman ekibimiz tarafından korunmaz, farklı etkenler de bulunmaktadır. Bununla birlikte en son teknolojik çözümler güvenliği artırır. Bitcoin özel anahtarlarınızı güvende tutan İsviçre Alpleri’ndeki müstahkem sığınak bile bu korumayı katkı sağlamaktadır. Fiat fonları dünyanın en sağlam bankacılık yetki alanlarından birinde bir mevduat garanti planı ile korunmaktadır.

Xapo VASP’ın İsviçre Alpleri’ndeki fiziksel sığınağından Xapo Bank’ın çevrimiçi harcama doğrulama ve işlem izleme sistemlerine kadar, tasarruflarınızın yolun her adımında sınıfının en iyisi teknolojiyle korunduğunu bilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

İkinci düzey, hem cüzdan hem de kasa için ayrı koruma işlevlerine atıfta bulunur. Normal cüzdan için güvenlik özellikleri arasında iki aşamalı kimlik doğrulama (2FA), PIN kodu, parola yöneticisi ve 6 basamaklı bilgisayardan telefona kimlik doğrulayıcı bulunur. Ayrıca kasa özelliği, Bitcoin’lerinizi sigortalı soğuk cüzdan deposunda güvenle saklamanızı sağlar.

Yorum Yap