Altcoin Blockchain Kripto Para Nedir & Nasıl

BLOCKv (VEE) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

blockv-VEE-nedir-temel-rehber

BLOCKv (VEE) Nedir?

BLOCKv: Temel Bilgiler

BLOCKv, etkileşimli, dinamik sanal varlıkların oluşturulmasını kolaylaştıran, blok zinciri tabanlı bir kullanıcı arayüzü protokolüdür. İşletmelerin son kullanıcı için elde edilebilir, geri alınabilir, devredilebilir akıllı ürünler satarak gelir elde etmelerine izin vererek, blok zincirinin ana akım benimsenmesini artırmayı amaçlamaktadır.

BLOCKv, geliştiricilerin gerçek dünyada değerli olan “vAtomlar” olarak adlandırılan akıllı ve dinamik sanal ürünler geliştirmek için BLOCKv’ın arayüz protokol katmanından yararlanabilecekleri bir hazırlık alanı olarak hizmet eder.

BLOCKv platformunda geliştiriciler, geliştirme eğitimleri, web API’leri, dağıtım ve analitik araçlar gibi çok çeşitli araçlara erişebilir. Geliştiriciler, uygulamalarına geçmeden önce farklı API’leri test etmek için etkileşimli bir laboratuar da yapabilir.

BLOCKv, platformdaki tüm işlemleri kolaylaştırmak için kripto para birimi “V” (VEE) kullanır. VEE tpkenları, farklı amaçlar için farklı gruplar tarafından kullanılır. BLOCKv, geliştiricileri ödüllendirmek için VEE token kullanırken, geliştiriciler de çeşitli vAtom işlemleri için ödeme yapmak için VEE tokenlarına ihtiyaç duyar.

BLOCKv (VEE) Geliştirme

BLOCKv, CEO’su Reeve Collins tarafından Zug, İsviçre’de kuruldu. BLOCKv kurulmadan önce Collins Reeve, Tether’in ve aralarında Red Lever, Pala Interactive, FurionDirect, Traffic Marketplace ve Fingerprint Promotions’ın da bulunduğu çok sayıda başka projenin kurucu ortağı ve CEO’suydu.

Gunter Thiel, BLOCKv’da CTO olarak görev yaparken Lukas Fluri COO olarak atandı. Şirket ayrıca 13 danışmandan oluşan bir kurul tarafından desteklenmektedir.

BLOCKv, token için talebe yönelik bir fiyat belirlemek için token oluşturma etkinliğini tercih etti. Şirket, ilk para teklifini 19-25 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdi ve 21.599.100 $ topladı. Satış öncesi ve ICO’da satılan toplam token sayısı, toplam token arzının %35’ini oluşturdu.

BLOCKv’nin Faydaları Nelerdir?

BLOCKv (VEE) Teknolojisi

vAtomlar

 1. BLOCKv platformunda akıllı varlıkların geliştirilmesi, son kullanıcılar tarafından sahiplenilebilen ve takas edilebilen ve farklı ortamlarla uyumlu yeni bir varlık sınıfı olan vAtoms şablonları kullanılarak kolaylaştırılmıştır.
 2. Her vAtom, blok zincirine kaydedilir, bu da onu benzersiz, doğrulanabilir ve izlenebilir kılar. Geliştiriciler, ayrıcalıklarını ve değerlerini artırmak için bu sanal atomları sınırlı miktarda yayınlayabilir.
 3. vAtomlar, akıllı sözleşme teknolojisinin aynı mekanizmaları üzerinde çalışır, ancak ek özellikler içerir. Akıllı sözleşmeyi yürütmek için token kullanmamız gereken akıllı sözleşmelerin aksine, vAtomlar hem yürütme kodunu hem de tokenı akıllı varlıklarda birleştirir. Buna ek olarak, vAtomlar, kullanıcılar için daha keyifli ve kullanışlı hale getirmek için 3B modeller, animasyonlar, müzik ve videolar ile diğer etkileşimli özellikleri bir araya getirir. Bu, vAtom’lara cep telefonları, akıllı TV’ler ve sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik platformları gibi farklı platformlardan erişilmesine olanak tanır.
 4. vAtomlar, birkaç farklı programlanabilir bileşenin entegre edilmesiyle geliştirilir. Şablonu ve varyasyonları tarafından belirlenen benzersiz bir akıllı varlık sınıfı olarak hareket ederler. Her şablon, akıllı varlıkların doğasını ve işlevlerini tanımlayan bir dizi kural içerir. İlgili vAtom yayınlandıktan sonra bu şablonlar düzenlenemez hale gelir.
 5. VAtomlar, çeşitli platformlarda kullanıcılarla etkileşime girebildiğinden, vAtomlar kendilerine erişmek için kullanılan platforma veya ortama bağlı olarak kendilerini sunabilir ve farklı şekilde hareket edebilir. Her bir vAtom’a erişim koşulu ve yöntemi, şablon ve şablon varyasyonlarında önceden tanımlanmıştır. Bu yöntemlere “Reaktörler” denir.

BLOCKv Platform Mimarisi

BLOCKv platformu, sanal varlıkları oluşturmanın ve dağıtmanın basitliği için tasarlanmıştır. Platform, blockchain geliştirmenin en zor yönlerini kendine saklıyor ve geliştiricilere daha kolay bir ortam sağlıyor. BLOCKv platformunun tamamı, birbirine bağlı birkaç bileşenden oluşur. Bu bileşenler şunlardır:

 1. vAtom Core (vACore), akıllı varlıklar oluşturmak için gereken hizmetleri sağlamaktan ve çalıştırmaktan sorumludur. Bu hizmetler şunları içerir:
 • Akıllı varlık oluşturma ve yaşam döngüsü yönetimi.
 • İşlem hizmet platformu ve faturalama motoru.
 • Analitik ve denetim çerçevesi sağlamak.

2. vAtom Kimlik Yönetim Sistemi (vAIMS), platformdaki kullanıcıların kimliklerini yetkilendirmek ve doğrulamak için zincir dışı verileri kullanır.

BLOCKv Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

BLOCKv (VEE) Satın Alma

BLOCKv platformu VEE madenciliğini desteklemez. Çünkü toplam arz, token oluşturma etkinliği sırasında belirlendi. Geliştiriciler, platform tarafından zaman zaman başlatılan çeşitli görevleri tamamladıkları için VEE token ile ödüllendirilebilir.

Geliştirici olmayan kişiler, ticaret yoluyla BLOCKv kripto para birimini edinebilir. VEE token, Bittrex, OKEx, Tidex, Upbit, EtherDelta, vb. gibi çeşitli kripto para borsalarında alım satım için kullanılabilir. Çoğu borsa, VEE’yi Bitcoin ve Ether ile eşleştirmiştir.

BLOCKv (VEE) Depolama

VEE token, ERC-20 token modeline dayalıdır, bu nedenle VEE tokenlarını saklamak için yalnızca Ethereum uyumlu cüzdanlar kullanılabilir. Bazı popüler seçenekler şunlardır:

-MyEtherWallet

-MetaMask

-Coinomi

-imToken

-Ledger Nano S

-Trezor

BLOCKv (VEE) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

 • BLOCKv, basitçe bir kripto para birimi platformu olarak tanımlanamaz. BLOCKv, kâr için akıllı dijital varlıkların oluşturulmasını ve dağıtımını kolaylaştırabilen karmaşık, bir blok zinciri tabanlı kullanılan arayüz protokolüdür.
 • VEE tokenın amacı, yalnızca platformda eşler arası işlemlere izin vermekle sınırlı değildir. Farklı varlıklar, BLOCKv ekosisteminde farklı amaçlar için VEE token kullanır. Token kullanımları, hizmetler için ödeme yapmaktan geliştiricileri çeşitli yarışmalarda teşvik etmeye kadar değişebilir.
 • BLOCKv’in diğer kripto para birimleriyle sahip olduğu en büyük fark, kullanıcıların blockchain teknolojisini benimsemeleri için etkileşimli bir yol sağlayan vAtom’dur. vAtomlar sanal bir koleksiyon ürününe veya gerçek dünya ürününe bağlanabilir.

BLOCKv’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

 • BLOCKv, sağlam ve avantajlı bir teknoloji olmasına rağmen, blockchain kullanımıyla ilişkili bir dil sorununu, yani insanlar tarafından benimsenmemesi sorununu çözmeye çalışıyor. BLOCKv platformu, teknik olmayan kişiler tarafından kolayca anlaşılabilen kullanım durumlarına sahiptir, bu da blockchain’in ana akım olarak benimsenmesini artırabilir.
 • BLOCKv, insanları platforma çekebilecek vAtoms’da etkileşimli bir katman kullanıyor. Platform esasen sanal dünyayı gerçek dünyaya köprülemeye çalıştığından, bu çaba, insanlar tarafından artan token kullanımıyla token değerlerinde büyümeye yol açabilir.
 • Amacı ve kullanım durumlarına göre, BLOCKv platformunun büyüme için çok fazla potansiyeli var gibi görünüyor. Platform kısmen kısa bir süredir piyasada bulunsa da, pazar performansı nispeten iyi durumda. Kripto para birimi mevcut büyüme oranını koruyabilirse, verimli bir uzun vadeli yatırım olabilir.

Yorum Yap