BYG Coin Nedir?

BYG coin, Black Eye Galaxy adını taşıyan bir metaverse platformunda kullanılan kripto paradır


BYG coin, Black Eye Galaxy adını taşıyan bir metaverse platformunda kullanılan kripto paradır. Black Eye Galaxy ifadesinin baş harflerinden türetilen BYG simgesi, bu ekosistemde geçerli olan para birimine karşılık geliyor. Black Eye Galaxy platformu kendisini Binance ve Ethereum (ETH) destekli bir sanal metaverse ekosistemi olarak tanımlıyor. Ekosistemin güç aldığı blockchain ağları sayesinde kullanıcıların burada yenilikler geliştirebilmesi bekleniyor. BYG coin ekosisteminde deneyimler elde eden kripto severler, kar elde edebilecekler. Burada ürettiklerini paraya çevirmelerine imkan verilecek. Kullanıcıların bu ekosistemde geliştirebilecekleri ürünler çeşitlilik gösteriyor. Elbette böylesi bir sanal evrende NFT işlemleri de yer alıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere bir tür galaksi olarak faaliyet veren ekosistemde kullanıcılar yıldızlar ya da gezegenler satın alabilecek. Burada yeni gezegenler keşfetmek ya da üretmek mümkün. Kullanıcıların yeni medeniyetlerin temellerini atmalarına imkan sağlanıyor. Tabi ki ekosistemdeki kullanıcılar ürettiklerini NFT olarak satabilecekler. Kripto para piyasasında çok sayıda metaverse projesi bulunuyor. BYG coin projesi de bunlardan birisi. Peki ama bu platform diğerlerinin yanında kullanıcılarına ne gibi hizmetler sunuyor. BYG coin projesi rakiplerinin önüne geçebilecek bir özelliğe sahip mi? Bu soruya yanıt vermesi gereken taraf yine kullanıcıların kendisi.

Okuduğunuz bu içerik boyunca Black Eye Galaxy ekosisteminden ve bu ekosistemin kripto para piyasasına neler sunduğundan bahsedeceğiz. Üstelik burada kullanılan kripto para BYG coin’ler hakkında da birtakım ilgi çekici verileri sizlerle burada paylaşacağız. BYG coin projesi kullanıcıların yenilikler üretmesine imkan sağlıyor. Ekosistemin kullanıcıları öncelikler bir gezegen ya da sistem satın alıyor. Daha sonra galaksinin gizemli keşif serüvenine start veriliyor. Burada yer alan kaynakların madenciliğini yapan kullanıcılar yeterli şartlar sağlandığında kendi medeniyetlerini oluşturabiliyor. Bu bağlamda oyunun oldukça sürükleyici göründüğünü söyleyebiliriz. Her bir gezegene ve uzay mekiğine bir NFT olarak bakılıyor.

BYG Coin Ne Zaman Çıktı?

BYG coin projesi kripto para piyasasındaki ilk adımını 2021 yılında attı. Bu içerik ise 2022 yılının ilk ayında oluşturuluyor. Yani projenin başlangıcından bu yana fazla bir vakit geçmiş değil. Yine de ekibin ulaştığı noktanın önemi göz ardı edilemeyecek boyutta. Geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinin sonunda çalışmalarına başlayan BYG coin projesi kendisine iyi bir ivme kazandırmış. Yeni kullanıcılara ulaşan BYG coin şartlar elverdiğinde gelecekte daha da başarılı olabilecek bir potansiyeli elinde bulunduruyor. Elbette sürprizlerle dolu kripto para piyasasında nelerin yaşanabileceğini kestirmek bir hayli güç. Projenin ardındaki ekibin üyeleri sektörde tecrübeye sahip isimlerden oluşuyor. Yevgen B. projenin kurucusu. Projenin tanıtıcı evrakında ekip hakkında bu tür bilgilere yer veriliyor.

BYG Coin Fiyatı Nedir?

BYG coin fiyatı ile ilgili en güncel verilere aşağıda yer alan başlıklardan ulaşabilirsiniz. Black Eye Galaxy ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en verimli şekilde tanıtılması adına bazı çalışmalar gerçekleştirdi. Bu doğrultuda ekip önce bilgilendirici bir web sayfası tasarladı. Daha sonra platforma yönelik merak edilen tüm soruların yanıtlanabileceği bir tanıtıcı evraka da bu sayfada yer verdi. Bahsi geçen türden evraklara whitepaper deniliyor. Whitepaper dosyalarında projeler hakkında hem sektörel hem de teknik veriler yer alıyor. Böylece o projeye yatırım yapacak kullanıcılar ve projeyle teknik anlamda ilgilenen geliştiriciler istedikleri bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip projeler kripto para meraklıları tarafından güvenilir olarak yorumlanabiliyor. BYG coin’in de iyi yazılmış bir whitepaper dosyası bulunuyor.

BYG coin projesinin whitepaper dosyasında yer alan veriler aracılığıyla  bu kripto paralardan piyasaya en fazla ne kadar arz edileceğinin bilgisine erişiyoruz. Buna göre piyasadaki BYG coin miktarı toplamda 500 milyonu geçmeyecek. Dolaşımda bulunan BYG coin’lerin sayısı ise şimdilik 55 milyon dolaylarında seyrediyor. Bu miktar toplam arzın yalnızca %10’una karşılık geliyor.

BYG Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BYG coin 0,002840 TL’den işlem görüyor. BYG coin fiyatı son 24 saat içerisinde 27.25% değişim gösterdi. BYG coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 13,663 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 9,726 dolar seviyesinde.

BYG Coin Kaç Dolar?                               

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BYG coin $ 0.000176 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle BYG coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,47 dolarla kaydetti. Bununla birlikte BYG coin yılın en düşük seviyesini ise 0,029 dolarla belirledi.

BYG Coin Nasıl Çalışmaktadır?

BYG coin projesi, kripto para piyasasında faaliyetlerini sürdüren bir tür blockchain oyunudur. Sürükleyici niteliklere sahip oyun teknik olarak Ethereum (ETH) ve Binance ağlarını kullanıyor. Kullanıcılar bu ekosistemde NFT üretip satabiliyor. Yeni gezegenler ya da medeniyetler üretmek NFT elde etmenin BYG coin ekosistemindeki karşılığı. Bir tür galaksi olarak tasarlanan oyun ekosisteminin sürükleyici olduğu iddia ediliyor. Sektörde yer alan onlarca platform arasında sıyrılarak tercih edilen bir mecra haline gelmek bir hayli güç. BYG coin projesi de görünüşe bakılırsa bunu gerçekleştirmeye çalışıyor. Ancak bunun için rakiplerinin vermeyeceği ya da fark yaratan bir sonucu ortaya çıkarmak gerekebilir. Bazen diğerlerinin önüne geçmek yalnızca şansa da bağlı olabiliyor. Bu alana yatırım yapmak isteyen kullanıcıların bu tür değişkenleri daima göz önünde bulundurması gerekiyor.

BYG Coin Nasıl Satın Alınır?

BYG coin satın almak isteyen kullanıcılar belirli yöntemleri uygulayabilir. Bunların başında BYG ekosistemini ziyaret etmek var. Bu yolu kullanmak istemeyenler BYG satan borsaları tercih edebilir. BYG alım satımına imkan veren borsalar Pancakeswap, AutoShark Finance ve WaultSwap.