Altcoin Nedir & Nasıl

Chiliz (CHZ) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

chiliz-nedir-temel-rehber
Chiliz (CHZ), hayranların markalı Taraftar Tokenları satın alabileceği ve ticaretinin yanı sıra kulüp odaklı anketlerde ve anketlerde oy kullanabileceği dünyanın ilk ölçeklenebilir taraftar katılımı ve ödül uygulamasına güç veren, spor tokenasyonu için önde gelen bir dijital para birimidir.

Chiliz.net, kripto meraklılarının ve traderların Taraftar Tokenları spekülasyonu ve ticareti yapmasına olanak tanıyan, spor için dünyanın ilk kripto para borsasıdır. Chiliz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız sizler için hazırladığımız rehber yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz, spor ve eğlence platformları dünyasında kullanılan, CHZ kısaltması altında adlandırılan dijital bir para birimidir.

Daha Spesifik bakacak olursak CHZ, Socios.com platformunun resmi kripto para birimi olarak kullanılan Ethereum blok zincirindeki bir yardımcı program tokenıdır.

Kulüpler ve taraftar kitleleri arasındaki spor dünyasındaki mevcut pasif ilişki göz önüne alındığında, Chiliz’in yaratıcıları partileri yakınlaştırmaya karar verdi. Chiliz, 2012 yılında Malta’da kuruldu.

Chiliz’in hedefi,milyonlarca spor ve espor taraftarına , favori futbol kulüplerinde doğrudan oylama gücü satın almaları için bir token vermek. Bu şekilde taraftarlar pasif seyirci olmayı bırakır ve kulübün aktif katılımcıları olur.

Chiliz (CHZ) Nasıl Çalışır?

Gördüğümüz gibi, Chiliz, favori takımınızı desteklemek ve belirli kararları ve diğer şeyleri etkilemek için harcayabileceğiniz favori takımlarıyla bir taraftar etkileşimi, bu web sitesini ulr Socios.com’da bulabilirsiniz.

Bu web sitesinde çok iyi bir kullanıcı deneyimi, PC’nizi tanıma gibi işlevler vardır. Hesabınızı ne kadar pasif bırakırsanız bırakın, geri döndüğünüzde her zaman sizi tanır ve kilidi açtığınız tüm ödülleri kaydederek tercihlerinizi de kaydeder. Başlangıç ​​bilgileri PC’nizde özellikle tarayıcınızda saklanır.

CHZ fanı tokenları her kulübe oylama hakkı veren sonlu bir dijital varlıktır. Anketlerin konuları kulüplerin kendileri tarafından belirlenir, ancak olasılıklar sonsuzdur. Kulübün tasarım sorunlarından “oyunun en iyi oyuncusunu” kimin kazanacağına, yazın hazırlık maçlarının yerlerine ve çok daha fazlasına karar verebilirsiniz.

Bir taraftar ne kadar çok oy verirse, platformdaki sıralaması o kadar yüksek olur ve takipçi olarak daha büyük avantajlar elde edebilir. Özel satış, tahmin oyunları ve benzersiz ödüllere erişim gibi…

Socios.com Nedir?

Socios.com, spor kuruluşlarının blockchain teknolojisi aracılığıyla dijital dönüşüme ulaşmasına yardımcı olan dünyanın ilk hayran oylama ve ödül platformudur. Socios.com, hem Ethereum blok zincirindeki bir ERC20 yardımcı tokenı hem de Binance Chain’deki BEP-2 tokenı olan Chiliz tokenı (CHZ) tarafından desteklenmektedir. Taraftar Tokenları bir takıma veya kulübe özeldir ve şifreli, değişmez bir oylama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan sonlu, dijital bir varlıktır. Tokenize edilmiş taraftar oylama platformu, ayrı bir izinli yan zincir üzerinde çalışan Taraftar Tokenlarını kullanır. Taraftar Tokenlarının sayısı sınırlıdır ve değiştirilebilir niteliktedir. Yani sahipliklerinin alınıp satılabilir ve fiyatları piyasa tarafından belirlenir. ‘Socios 2.0’ lakaplı girişim, bazı büyük futbol kulüplerinin taraftar liderliğindeki yönetim çerçevelerinden veya “sosyo” dan ilham aldı.

Futbol Kulüpleri, Espor Takımları ve Diğer Oyun Organizasyonları Neden Socios.com İle Ortaklık Kursun?

Socios.com, oyuna olan tutkuları ve takımlarına olan tutkularıyla birleşen küresel bir spor hayranları topluluğu oluşturuyor. Yenilikçi teknolojiyi kullanarak taraftarlar ve kulüpler arasında takımlarıyla etkileşim biçimlerini güçlendirerek daha yakın bir bağlantı kuruyor. Socios.com aracılığıyla taraftarlar, kulüp kararlarını doğrudan etkileyebilirler. Ürün tasarımlarını, oyun içi afişleri seçmekten, bir antrenman alanını adlandırmaya ve hatta bir gol kutlama şarkısı seçmeye kadar haklara sahiptirler. Taraftarlar Socios.com üzerinden oy verir ve sonuç ne olursa olsun, kulüp ödüller kazanırken ve bir kez de taraftarların kararını onurlandıracaktır.

Socios.com Hangi Kuruluşlarla Ortaklık Kurdu?

Socios.com, dünya çapında yüz milyonlarca hayranı olan Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, OG, AS Roma, Club Atlético de Madrid, Galatasaray, Club Atlético Independiente, FC Barcelona ve UFC ile daha fazla kulüp ile ortaklık kurdu. Ve zaman içinde açıklanacak birçok takımın olduğu da bilinmektedir.

Chiliz Halka Açık Bir Satış Yapacak Mı?

Chiliz, 2018’de tüm fonları özel yerleştirme yoluyla topladı, bu da halka açık bir satış olmadığı ve asla olmayacağı anlamına geliyor.

Chiliz Ne Kadar Biriktirdi?

Chiliz, 2018’de özel yerleştirme yoluyla 66 milyon doların biraz üzerinde para topladı.

Chiliz Coin: Gelecek

CHZ Coin hakkında çok fazla yorum mevcut. Chiliz Galatasaray ile yaptığı ortaklıkla sesini duyursa da daha önce Juventus ile yapılan anlaşma projenin dünya çapında dikkat çekmesini sağlamıştı. Kripto para dünyasında her şeyin pazarlama ve kullanım alanına bağlı olduğu düşünülecek olursa, CHZ ilerleyen yıllarda değer kazanmaya devam edebilir gibi gözükmekte.

CHZ coin fiyat tahmini yapmak zor olsa da bunun kullanım alanına sahip her kripto para projesi gibi üst sıralara çıkacağı düşünülebilir. Chiliz coin yorumlarına aslında e-spor alanında yapılacak olan girişimler ile bunun değerinin daha da artacak olması eklenebilir. Eğer CHZ ekibi e-spor alanında da önemli ortaklıklara imza atarsa çağa ayak uydurmuş olacaktır.

Yorum Yap