Cosmos (ATOM) Coin Nedir? Yorum, Geleceği, Grafik, Kaç TL

Cosmos Coin ya da ATOM Coin, kripto paralarla ilgilenen kullanıcılar tarafından dünyanın en çok bilinen ve duyulan kripto para birimlerinden biridir


Cosmos Coin ya da ATOM Coin, kripto paralarla ilgilenen kullanıcılar tarafından dünyanın en çok bilinen ve duyulan kripto para birimlerinden biridir. Peki Cosmos (ATOM) nedir, kaç tl, geleceği ve yorumları nasıl hiç merak ettiniz mi? Hemen inceleyelim.

Cosmos (ATOM) Coin Nedir?

Cosmos (ATOM), blockchain endüstrisinde yaşanan sorunlara çözüm olarak geliştirilmiş bir çözüm odaklı blok zinciri projesidir.

İş kanıtı da denilen Proof of Work protokolünü Bitcoin başta olmak üzere birçok blockchain projesi kullanmaktadır ancak bu protokol hem yavaşlığı hem de enerji tüketimi ile birçok kişinin eleştirisini almıştır.

Cosmos (ATOM) da tam bu sorunlara çözüm olarak üretilmiş bir nevi panzehirdir. Ayrıca interblockchain iletişim protokolü ile Cosmos (ATOM), geliştiricilere uygulama geliştirme noktasında daha az karmaşık bir sistem de sunmayı amaçlamaktadır.

Cosmos (ATOM) Yorum

Hemen herkesten benzer yorumlar alan Cosmos (ATOM), kendisinden sonra blockchain endüstrisine fayda sağlamak üzere geliştirilmiş birçok blok zinciri projesinin fikir babası olduğu için değerlidir.

Ayrıca kripto piyasalardaki istikrarlı duruşunun yanı sıra yatırımcılar da Cosmos (ATOM) Coin’e pozitif yorumlar yapmaktadır.

Cosmos (ATOM) Geleceği

Başta Elon Musk olmak üzere birçok kişinin Bitcoin ve kendisiyle aynı şekilde iş ispatı protokolünü kullanan kripto paraların enerji tüketimini eleştirdiğini duymuşsunuzdur.

İşte bu nedenden dolayı Ethereum’un ETH 2.0 ile geçmeyi planladığı ve son dönemde çıkan birçok blockchain projesinin kendini pazarlamada kullandığı ölçeklenebilirlik, yüksek hız ve uygun maliyet özelliklerini herkesten önce ortaya çıkaran projelerden biri olan Cosmos (ATOM), geleceği parlak olduğuna inanılan bir proje ve kripto paradır.

Cosmos (ATOM) Grafik

Cosmos (ATOM) grafik bilgilerine ulaşmak için CoinMarketCap web sitesindeki Cosmos (ATOM) sayfasını inceleyebilirsiniz.


Cosmos (ATOM) Coin Kaç TL?

Cosmos (ATOM) Coin bu yazının yazıldığı tarihte 284,34 fiyattan işlem görmektedir.


Maksimum arzı hakkında net bir sayı bulunmayan ATOM Coin’in dolaşımdaki arzı ise 286.370.297 adettir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 20 Eylül 2021 tarihinde 662,16 TL olarak kayıtlara geçen Cosmos (ATOM) Coin’in tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 13 Mart 2020 tarihli olarak kayda geçen 16,76 TL seviyesidir.