Solana (SOL) Coin Nedir Geleceği, Grafik, Yorum, Kaç TL

Solana (SOL) Coin’i herhalde kripto paralarla ilgilenip de duymayan ya da daha önce piyasalarda görmeyen kalmamıştır


Solana (SOL) Coin’i herhalde kripto paralarla ilgilenip de duymayan ya da daha önce piyasalarda görmeyen kalmamıştır. Özellikle balina denilen büyük yatırımcıların dahi dikkatini çekmeyi başarmış olan bir proje özelliğine sahip Solana (SOL) Coin, mutlaka incelenmesi gereken kripto paralardan biridir.


Solana (SOL) Coin Nedir?

Solana (SOL) Coin, merkeziyetsiz finans çözümleri sağlayan ve bunu sağlarken herhangi bir izne tabi olmadan yapılmasına imkan veren bir açık kaynak blockchain projesidir.

Merkeziyetsiz uygulama denilen DApp’lerin kolayca geliştirilmesini sağlamak üzere tasarlanan Solana (SOL) Coin, hisse ispatı denilen PoS konsensüsünün yanı sıra bu konsensüs ile birleştirilmiş olan geçmiş ispatı adındaki PoH konsensüsünü kullanmaktadır.

Projesiyle hem küçük firmaların hem de global anlamda büyük markaların dikkatini çeken Solana (SOL) Coin’in kurucu şirketi Solana Foundation, projenin ana amacının merkeziyetsiz finans alanını daha büyük ölçekte erişilebilir kılmak olarak açıkladı.

Solana (SOL) Coin Geleceği ve Yorum

Solana Coin ya da SOL Coin de diyebileceğimiz Solana (SOL) Coin, özellikle kurumsal şirketlerin dikkatini fazlasıyla çeken bir projedir.

İnanılmaz derece kısa işlem süreleri ile hayranlık uyandıran Solana (SOL) Coin, ayrıca konsensüs mekanizmasında da kendi geliştirdiği bir sistemi kullanmasından ötürü kurumsal alanda birçok kullanım alanı yaratıyor.

Bu sebepler doğrultusunda Solana (SOL) Coin geleceği hakkında iyi şeyler söylemek mümkündür. Kurumsal alandaki kullanımı sıklaştıkça bu durum SOL Coin değerini de fazlasıyla arttıracaktır.

Solana (SOL) Coin Kaç TL?

Solana (SOL) Coin, yazı tarihi ve saatinde 5.765,70 işlem görmektedir.

Solana Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 0.46% değişim gösterdi. Solana Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 2,780,004,922 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 80,771,395,241 dolar seviyesinde.”

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Solana Coin $ 174.62 dolardan işlem görüyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 6 Kasım 2021 tarihinde ulaşan Solana (SOL) Coin, bu tarihte 3.858,37 TL’den işlem görmüştür. Tüm zamanların en düşük seviyesi ise 11 Mayıs 2020 tarihinde kayıtlara geçen Solana Coin’in ATL seviyesi 7,50 TL’dir.


Toplam arzı 511.616.946 adet olup 320.489.824 adedi dolaşımda olan Solana (SOL) Coin’in fiyat grafik bilgilerini detaylı ve tüm zamanları içerecek şekilde incelemek isterseniz, CoinMarketCap’in Solana (SOL) Coin ile ilgili sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.