Curve DAO (CRV) Token Nedir? Yorum, Geleceği, Grafik, Fiyatı

DAO sistemi ve sahip olduğu merkeziyetsiz borsa ile adını sıkça duymaya başladığımız Curve DAO (CRV) Token, bilenler için sorun teşkil etmeyebilir ama bir zamanlar piyasada Curve (CRV) adıyla yer alan kripto paranın direkt kendisidir


DAO sistemi ve sahip olduğu merkeziyetsiz borsa ile adını sıkça duymaya başladığımız Curve DAO (CRV) Token, bilenler için sorun teşkil etmeyebilir ama bir zamanlar piyasada Curve (CRV) adıyla yer alan kripto paranın direkt kendisidir. Proje ekibinin bile beklemediği bir ilgi ile başarısını süslemek adına sisteminde yaptığı yeniliklerle Curve DAO ismini alan CRV Token’ı detaylı bir şekilde inceleyelim.


Curve DAO (CRV) Token Nedir?

Curve DAO (CRV) Token, stablecoin adı verilen sabit ve endeksli kripto paralar için açılmış merkeziyetsiz bir kripto borsa platformudur.

Yalnızca büyük çoğunluğu dolara bağlı olan Tether (USDT), Binance USD (BUSD), Circle (USDC) gibi sabit değerli kripto paraların ticaretinin yapılabildiği Curve DAO, ilk zamanlar yalnızca Curve olarak biliniyordu.

Daha sonra sistemine kazandırdığı DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon) ile birlikte adı da Curve DAO olarak değişen proje, Ocak 2020’de yayınlanmış olsa da esas çıkışını 2021 ikinci yarısında yakaladı.

Hem Ethereum hem de Aragon blok zincirleri vasıtasıyla hizmet veren Curve DAO (CRV) Token, DeFi sektörüne kazandırdığı farklı anlayış ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Curve DAO (CRV) Token Geleceği

Curve DAO (CRV) Token, hizmetini verdiği merkeziyetsiz borsada diğer kripto borsalara nazaran oldukça risksiz bir hizmet sunmaktadır.

Borsada yer alan tüm kripto paralar Dolar, Euro gibi fiat birimlerine endeksli olduğundan bir yatırımcının asla battım diyemeyeceği Curve DAO’da ayrıca bir kripto paranın delist edilme olasılığı da oldukça düşüktür.

Güvenlik anlamında da üst düzey güvenlik sağlayan Curve DAO (CRV) Token’ın tüm bu özellikleri yan yana getirilince mutlak bir gelecekten bahsetmek mümkündür.

Curve DAO (CRV) Token Fiyat ve Grafik Bilgileri

Curve DAO (CRV) Token, bu yazının tarihi ve saati baz alındığında 34,22 TL’den işlem görmektedir.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 14 Ağustos 2020 tarihli 897,58 TL olan kripto paranın tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) ise 25 Ekim 2020 tarihli 4,92 TL seviyesidir.


Maksimum arzı 3.303.030.299 adet olan ve toplam arzı 1.713.032.921 CRV olarak görünen projenin dolaşımdaki arzı ise 465.897.036 CRV Coin olarak görünmektedir.

Curve DAO (CRV) Token’ın grafik bilgilerini incelemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.