Decentraland (MANA) Nedir, Nasıl Oynanır Fiyatı, Arsa, Grafik

Metaverse denilince ilk akla gelen projelerden biri şüphesiz ki Decentraland, yani MANA Coin’dir


Metaverse denilince ilk akla gelen projelerden biri şüphesiz ki Decentraland, yani MANA Coin’dir. Sunduğu metaverse oyunu ile adeta metaverse teknolojisinin diğer adı olmayı başaran Decentraland (MANA) mevcut şartlarda da dünyanın en çok takip edilen ve yatırım yapılan metaverse projelerinden biridir.

Bu durumda siz de Decentraland (MANA) Coin alarak yatırım yapmak veya Decentraland’da arsa satın almak isteyebilirsiniz ancak biliyoruz ki öncelikle ihtiyacınız olan şey Decentraland hakkında kısa, öz ve aydınlatıcı bir bilgidir. Biz de şimdi size bunu sunmaya başlıyoruz.

Decentraland (MANA) Nedir?

Decentraland (MANA), Ethereum blok zincirinde yer alan ve kullanıcılara sunduğu sanal evrende nesneler ve uygulamalar oluşturup para kazanma imkânı sunan bir metaverse oyun projesidir.

Oyun olarak çok lanse edilse de aslında Decentraland (MANA) bir oyundan çok daha fazlasıdır. Çünkü kullanıcılara sanal gerçeklik sunduğu evrende yalnızca oyun oynama imkânı değil aynı zamanda para kazanma, sosyalleşme ve sınırsız NFT nesneleri üretme fırsatı sunan Decentraland (MANA) Coin, bu nedenlerden dolayı ciddi bir ilgi görmektedir.

Decentraland (MANA) Nasıl Oynanır?

Decentraland (MANA) oyununun nasıl oynanacağını tamamen özel bir makalede sizlerle paylaşacağız. Yine de bu başlık altında özet ve aydınlatıcı bir bilgi verelim istedik.

Decentraland’ta tüm oyuncular ister kripto cüzdanlarını bağlayarak isterlerse de misafir olarak oyuna ücretsiz dahil olup öncelikle kendilerine özel bir avatar oluştururlar.

Daha sonra oyunun da yönlendirmeleriyle hem tüm evreni baştan aşağı keşfedip hem de evrendeki diğer oyuncularla sosyal bir topluluk haline gelebilmektedir.

Oyun içerisinde oyuncular sanal arsa satın alarak dilerlerse bu arsalara NFT özellikli nesneler ekleyip arsalarını geliştirebilirler ya da bu arsaları bir yatırım aracı gibi değerlendirip uzun vadede daha yüksek fiyatlara satmayı hedefleyebilirler.

Decentraland (MANA) Fiyatı

Decentraland arsa satışlarıyla değer kazanarak daha çok öne çıksa da MANA Coin evrenin tek ve en büyük token belirtecidir. MANA Coin, bu yazı tarihi ve saatinde 14,57 TL’den işlem görmektedir.


Dolaşımdaki arzı 1.840.843.268 MANA, toplam arzı 2.193.750.827 MANA olan projenin ATH seviyesi 25 Kasım 2021 tarihli 87,51 TL, ATL seviyesi ise 13 Ekim 2017 tarihli 0,1169 TL’dir.