Valencia CF Fan Token (VCF) Nedir?

Taraftar token’ları veya spor kripto para birimleri, spor takımlarının, liglerin, kulüplerin, derneklerin ve oyuncuların taraftar etkileşimini güçlendirmesini sağlayan dijital varlıklardır


Taraftar token’ları veya spor kripto para birimleri, spor takımlarının, liglerin, kulüplerin, derneklerin ve oyuncuların taraftar etkileşimini güçlendirmesini sağlayan dijital varlıklardır. Takımların farklı bir coğrafyada yaşayan ve bu nedenle doğrudan bağlantı kurma fırsatlarına veya özgürlüğüne sahip olmayan taraftarlarla bağlantıda kalmaları özellikle yararlıdır. Bu token’lar, taraftarlara spor içeriğine özel erişim, ilgili takım veya kulüp ile daha yakın bir ilişki ve ayrıca parasal ödüller sağlar. Bu token’lar bir kripto para birimi biçimidir. Ancak sanal para birimlerinin aksine, fan token’lar üçüncü bir taraftan blok zinciri teknolojisinin kullanılmasını gerektirir.

Valencia CF Taraftar Tokeni, blok zincirindeki geleneksel ödeme yığınını yeniden oluşturan merkezi olmayan bir finansal ödeme ağıdır. Programlanabilir ödemeleri ve açık finansal altyapı geliştirmeyi kolaylaştırmak için rezerv para birimi VCF tarafından algoritmik olarak stabilize edilmiş bir fiat sabitlenmiş sabit para sepetini kullanır.

Valencia CF Fan Token (VCF), bir kripto para birimidir ve Chiliz platformunda çalışır. Şu anda 2 aktif piyasada işlem görüyor. Bugün, VCF’den PHP’ye , VCF’den INR’ye , VCF’den NGN’ye , VCF’den THB’ye , VCF’den CAD’e , VCF’den PKR’ye , VCF’den IDR’ye dahil olmak üzere hemen hemen her fiat para birimi VCF ile eşleştirildi.


Valencia CF Fan Token’i Farklı Kılan Ne?

Taraftar Tokenleri, sahiplerine anketlerde oy haklarına, VIP ödüllerine, özel promosyonlara, bazı ayrıcalık sağlayan özelliklere, sohbet forumlarına, oyunlara ve Socios.com’daki yarışmalara erişim sağlayan Chiliz blok zincirinde basılan tahsil edilebilir dijital varlıklardır. Ayrıca sahibine, stadyum içi tasarımlar, kutlama marşları, ilham verici kulüp sloganları, oyuncu mücadeleleri, özel forma tasarımları gibi haklar sağlamaktadır. Kullanıcılar, Socios.com’un aktif spor tutkunlarından oluşan gelişen dijital topluluğuna katılarak, kulüple ilgili özel içeriğe erişebilecek, becerilerini test edebilecek ve kulüple ilgili oyunlarda, yarışmalarda dünyanın dört bir yanından diğer hayranlara karşı yarışabilecek

26 Temmuz 2021’de Valencia CF, önde gelen küresel blok zinciri sağlayıcısı Chiliz ile ortaklaşa 1.000.000 VCF Taraftar Tokenini, 2 € fiyatla satışa sundu. Taraftarın tokenleri satın almaları için tek şansı oldu. Ancak ilk arz tükendiğinde, VCF Taraftar tokenleri arz ve talep tarafından belirlenen bir fiyattan satışa sunulacak.

Valencia CF Fan Token Fiyatı

28 Mart 2022 itibarıyla Valencia CF Fan Token, 2.485.030 VCF dolaşım arzına sahiptir. Tüm kripto sistemde ise 2,10 Dolarlık bir fiyatla 1193. sırada yer alıyor. Valencia CF Fan Token’ın Türk Lirası cinsinden değeri ise 21,71 TL’dir. Valencia CF Taraftar Token’ın piyasa değeri şu anda 5.265.488.57 USD’de bulunuyor. Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise 21.06 Milyon dolardır.

Valencia CF Fan Token Fiyat Tahmini

Valencia CF Taraftar Token’ın fiyatı 3.5133 dolara kadar çıktı (bu, VCF’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi). Valencia CF Taraftar Tokeninin fiyatının gelecekte ne kadar yüksek olacağına dair görüşler ise birbirinden çok farklı. Valencia CF Taraftar Token değeri, ağ geliştiricilerinin ve topluluk yatırımcılarının çabaları nedeniyle artacaktır. Bu nedenle, 2022 yılı için hesaplanan fiyat yukarı yönlüdür. Analistlere göre, VCF’nin 2022’nin sonunda maksimum 1.74 dolar fiyat seviyesine ulaşması bekleniyordu. Öte yandan, Valencia CF Taraftar Tokeninin geleceğinin nihayetinde büyüyeceği konusunda oldukça iyimser. Bu nedenle, VCF’nin tahmini ortalama fiyatının piyasaya bağlı olarak 2022’de 1.49 ila 1.55 dolar civarında olması bekleniyor.


Crypto Predictions’ta Valencia CF Taraftar Token fiyat projeksiyonuna göre, VCF bir yılda (2023 Nisan ayına kadar) 2,163 $’dan işlem görebilir. Site, ortalama fiyatın beş yıl içinde 5 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Yukarıdaki grafikte Digital Coin Price’ın fiyat tahmin sisteminde VCF fiyatının 2030’a kadar 10 doların üzerine çıkacağı gösteriliyor.