Diamond Coin (DMD) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Diamond Coin (DMD) Nedir

dmd-coin-diamond-nedir-temel-rehber

Diamond Coin (DMD) Nedir?

Diamond: Temel Bilgiler

 1. Diamond Coin (DMD), kullanıcılarının anında, güvenli bir şekilde ve sıfıra yakın bir işlem oranıyla dünya çapında para transfer etmelerine olanak tanıyan, merkezi olmayan bir açık kaynak dijital para birimidir.
 2. DMD olarak bilinen Diamond Coin, kullanıcılarına parasal özgürlük sağlamak ve yüksek ve garantili yıllık gelir sağlayan güvenli yatırım sağlamak amacıyla 13 Haziran 2013’te tanıtıldı.
 3. Diamond (DMD), %51 saldırıya karşı mükemmel bir direnç sağladığı kanıtlanmış hibrit PoW / PoS ilkesiyle çalışır.

Diamond Geliştirme

 1. Diamond (DMD) coin Haziran 2013’te piyasaya sürüldü ancak bir süre sonra geliştiriciler projeden ayrıldı. Aralık 2013’ün sonlarına doğru, DMD Diamond Foundation, art arda yazılım sürümlerine ve DMD destek hizmetlerinin oluşturulmasına yol açan projeyi devraldı.
 2. 2013 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, Diamond (DMD) sabit bir hızda gelişmeye devam etti ve şimdi kripto para birimi piyasasındaki en eski PoS paralarından biri arasında sayılıyor.
 3. Diamond (DMD) Vakfı şu anda beş çekirdek üyeyi içeriyor: Aleksander Mesor (CEO), Helmut Siedl (CVO), Christian Knoepke (CTO), Ivan Vidovic (COO), Stepan Shveicar (CRO).

Diamond’ın (DMD) Avantajları Nelerdir?

Diamond Ana Özellikleri

 1. Diamond (DMD): Proof of Stake
  1. Proof of Stake, ağın işlemleri onaylamasını ve doğrulamasını sağlayarak dolandırıcılığı önleyen bir mekanizmadır.
  2. Proof of Stake herhangi bir yoğun kaynak hesaplaması gerektirmez ve PoW ile karşılaştırıldığında çok daha uygun maliyetlidir.
  3. Proof of Stake’den (Staking) getiri elde etmek için kullanıcının Diamond Wallet’ta bir miktar Diamond (DMD) coin’e sahip olması ve cüzdanı ağa bağlı tutması gerekir.
  4. Cüzdandaki her DMD tokenı faiz kazanır ve bu da yeni DMD tokenı oluşturur. Bu yeni paralar, DMD Ağını desteklediğiniz için size bir minnettarlık tokenı olarak verilir.
  5. Bu, yıllık getirilerin minimum %20-25’i olan oldukça karlı bir yatırımdır.
 2. Diamond (DMD): Proof of Mining
  1. Çevre dostu Proof of Stake mekanizması kullandığı için Diamond coin’lerin (DMD) doğrudan madenciliği mümkün değildir. Ancak, Diamond dijital paranın dolaylı madenciliği Diamond Multipool aracılığıyla elde edilebilir.
  2. Diamond Multipool, kullanıcıların diğer kripto para birimlerini madencilik yapmasına olanak tanıyan özel bir madencilik donanımı kullanır. Ödemeler daha sonra Diamond (DMD) coinlere dönüştürülür ve daha sonra Diamond Wallet’a aktarılır.
  3. Diamond Multipool’da madencilik NiceHash aracılığıyla yapılır.
 3. Diamond (DMD): Master Node
  1. Ana Düğümler, her zaman DMD ağına bağlı olan ve Diamond’ın (DMD) işlemlerin daha hızlı olmasını sağlayan belirli görevleri yürüten bilgisayarlardır.
  2. Ana Düğümlerin iki işlem seçeneği vardır – Hızlı işlem (QuickTX) ve Karma işlem (MixTX).
  3. Normal bir işlemde, transfer ve ödemenin onaylanması 2,25 dakika kadar sürerken, Bitcoin’de ödemenin aktarılması ve doğrulanması 10 dakikaya kadar sürebilir.
  4. Karma işlemde, orjinal miktar, Diamond cüzdanda yerleşik bulunan token karıştırıcı aracı yardımıyla bozuk para yığınlarına dönüştürülür. MixTX, kaynak adresini bulmayı ve izlemeyi zorlaştırır.
  5. Ancak, Ana Düğümleri çalıştırmak için kullanıcının minimum 10.000 Diamond coin (DMD) bakiyesine ve sabit bir IP’ye sahip olması gerekir.

Diamond Teknolojisi

 1. Diamond (DMD) çok güvenli, değerli ve kıt bir kaynak olması, onu piyasada bulunan diğer tüm kripto para birimi yatırımlarına mükemmel bir alternatif haline getiriyor. Büyüyen topluluğu ve yalnızca yaklaşık 4,38 milyon DMD’lik korkutucu kaynaklarıyla, kripto para birimi ticaret piyasasında satın alma baskısını sürdürebildi.
 2. Diamond, %25’lik modern bir basım oranıyla üstün güvenlik ile birlikte bir Ana düğüm Teknolojisi üzerinde çalışır.

Diamond (DMD) Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Diamond Nasıl Satın Alınır?

 1. Diamond (DMD) satın almak için öncelikle paranızı Litecoin, Bitcoin veya Ethereum gibi kripto para birimlerine dönüştürmeniz ve LTC, BTC veya ETH’nizi Diamond için kolayca takas edebileceğiniz bir kripto para birimi ticaret platformuna göndermeniz gerekir.

Diamond (DMD) Depolama

 • Cüzdan, Mac, Linux, Windows gibi çeşitli işletim sistemleri için resmi Diamond Coin web sitesinden indirilebilir.
 • Diamond (DMD) coinlerinizi saklamak için şu anda 100’den fazla kripto para birimini destekleyen Coinomi (Mobil cüzdan) da indirilebilir. Coinomi, Android ve iOS sisteminde çalışır.

Diamond’ın (DMD) Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 1. Diamond (DMD), Proof of stake ve Master Nodes üzerinde çalışan, tamamen merkezi olmayan bir kripto para birimidir ve bu da onu piyasadaki son derece güvenli ve güvenli paralardan biri yapar.
 2. Diamond (DMD) sadece servetin depolanması için kullanılan bir kripto para değildir, aynı zamanda iyi bir pasif gelir kaynağı olarak da düşünülebilir. PoS ve Ana Düğümlerde devam eden getiri oranı yüzde 20’den fazla olup, onu mükemmel bir yatırım seçeneği haline getirir.
 3. Diamond (DMD), piyasadaki diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında Ultra hızlı, verimli ve son derece ekolojiktir.

Diamond’a (DMD) Yatırım Yapmalı Mıyız?

 1. Diamond topluluğu, Diamond (DMD) coinlerin 5 yıllık gelişiminde açıkça görülebilen ve herhangi bir çevrimiçi dolandırıcılıkla ilgili herhangi bir sorun olmaksızın, sürekli olarak madalyonun iyileştirilmesi için çalışan küçük ama kendini adamış bir üyeler ekibidir.
 2. Artan piyasa talebi ve sabit DMD coin arz hacmi ile kripto piyasasında oldukça değerli coinlerden biri haline geldi. Güvenli, hızlı ve güvenilir özelliklerle DMD şu anda kullanıcıları için oldukça iyi miktarda yıllık getiri sağlayan en iyi yatırım seçeneklerinden biridir.