Kore (KORE) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Kore (KORE) Nedir

KoreCoin-KORE-nedir-temel-rehber

Kore (KORE) Nedir?

Kore: Temel Bilgiler

 1. Kore Coin, Kore Projeleri ekibinden tamamen anonim kalmasıyla bilinen merkezi olmayan bir blok zinciridir . İyi bir üne kavuşan işlemleri kaydetmek için bugün sahip olduğumuz birçok merkezi olmayan sistemden biridir.
 2. Kore Coin dijital bir cüzdandır. Bu kripto para cüzdanı fikri 2017’nin ilk aylarında ortaya çıktı. Amaç, cüzdanı Ekim ayında kamuya açık hale getirmekti. Ancak daha sonra Aralık ayında piyasaya sürüldü.
 3. Teknoloji, kullanıcıların Kore coinlerini kayıp riski olmadan alıp satabilmelerini sağlamak için Kore ekibi tarafından geliştirilen güvenli bir ortam olarak tanıtılan Ether Kripton OS’ye dayanıyor .

Kore Geliştirme

 1. Kore geliştirme ekibi, Tor tarayıcısını dijital kripto para cüzdanıyla başarılı bir şekilde entegre etti. Diğer hizmetlerinden bazıları internette gezinme, pazar yeri, iletişim ve işlemleri içeriyor.
 2. Kore ayrıca, Kore blok zincirine bağlanan bir telefon olan KorePhone’u piyasaya sürmeye hazır. Teknoloji dünyasında henüz entegre bir blockchain cüzdanı olan bir telefon başlatan başka şirket yok.
 3. KORE, kullanıcılarının isimsiz aramalar yapmasına izin verecek bir işletim sistemi geliştirdi.

Kore’nin Faydaları Nelerdir?

Kore Teknolojisi

 1. Kore, kendi ekibi tarafından geliştirilen nispeten yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Ether Kripton OS, Kore ekibinin tamamen güvenli olduğunu iddia ettiği iyi tasarlanmış bir sistemdir.
 2. Ether Kripton, işlemi kolay ve hızlı hale getirmeyi amaçlamaktadır ve ayrıca entegrasyonları TOR web tarayıcısını kullanarak anonim gezinme gibi hizmetler sunmaktadır.
 3. Ether Kripton OS ilk olarak KorePhone için tasarlandı. Daha sonra kod, masaüstü, akıllı saat veya tablet gibi herhangi bir donanımda çalışabilecek şekilde değiştirildi.
 4. Ether Kripton OS’nin mimarisine ilişkin teknik ayrıntılara Kore ekibinden resmi bir whitepaper gelmemesi nedeniyle ulaşmak şu an için oldukça zor.

Kore Ana Özellikleri

 1. KoreVoIP: Kore ekibi, Kore kullanıcılarının bağlanabilecekleri herhangi bir ağ üzerinden isimsiz aramalar yapabilmeleri için KoreVoIP’i geliştirdi. Herhangi bir müdahale potansiyeli için hiçbir üçüncü taraf uygulaması olmayacaktır. Dahası, yapılan aramalar izlenemez ve iletişimi güvenli hale getirir.
 2. KoreBay: Bu özellik, kullanıcıyı malları takas edebilecekleri veya geleneksel yöntemlerle satın alabilecekleri bir pazara tanıtmaktadır. Buradaki USP, takasın tamamen anonim olacağı yönünde. Alıcı ve satıcının hiçbir noktada kimliğinin açığa çıkması konusunda endişelenmesine gerek kalmayacaktır.
 3. Firesurf: BuKore’nin kendi tarayıcısıdır. Burada kullanıcıya gezinme sırasında ek güvenlik sağlanır. Kullanıcının sisteminin kimliğini gizli tutmak için eklenen bir anonimlik katmanı vardır. Kore Cüzdan adında entegre bir cüzdan bulunmaktadır. Firesurf, Kore Cüzdan’ın bir parçasıdır.

Kore Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

KORE Nasıl Satın Alınır?

 1. Kore coinleri birden fazla kripto para birimi borsasında satın alınabilir. En yaygın borsalar Bittrex ve UPBit borsalarıdır.

KORE Depolama

Kore, çok basit bir yöntemle saklanabilir. İşletim sistemi ile birlikte gelen entegre bir cüzdan bulunmaktadır. Bu cüzdan Kore Wallet olarak bilinir. Cüzdan, masaüstü, dizüstü bilgisayar veya tabletlerde çalıştırılabilen çok basit bir program kullanır. Program aşağıdaki işletim sistemlerinde çalıştırılabilir.

 • Android veya iOS
 • Windows
 • Mac os işletim sistemi

Kore’nin Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Kore kripto para biriminin başlangıcından bu yana, şirket birçok iniş ve çıkış gördü. Kore Coin tarafından kullanılan teknoloji benzersizdir. İşlemler için güvenli bir platform sağlar. Kullanıcı anonimliği de korunur.

Kore’yi diğerlerinden farklı kılan bazı benzersiz özellikler vardır:

 1. Gizlilik özelliği ile Kore, kripto para işlemleri için internet üzerinden tam bir anonimlik sağladığını iddia ediyor .
 2. Anonimlik ve mahremiyetin yanı sıra, kullanıcılarına güvenli internet taraması ve izlenemeyen aramalar gibi eklentiler de sunar.
 3. Tamamen merkeziyetsiz olma durumu: Kullanıcıların defterin ana bilgisayarı hakkında endişelenmesine gerek yoktur. Kayıtta hiçbir şekilde değişiklik yapılamaz.
 4. KorePhone ile Kore, akıllı telefonlar gibi ana akım teknolojilerle entegre olarak diğer kripto para birimleri arasında da öne çıkıyor.

Kore’ye Yatırım Yapmalı Mısınız?

 1. Kore, diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında yatırımcılar arasında çok popüler değil. Bunun temel nedeni, para biriminin değerinde olumlu bir değişiklik olmamasıdır.
 2. Kore Coin tarafından kurulan anonimlik ve güvenli platform dışında, işletim sistemi tarafından sağlanan birçok farklı hizmet bulunmaktadır. TOR entegre bir web tarayıcısı, izlenemeyen aramalar için her türlü ağa bağlantı ve mal ticareti için güvenli bir pazar sağlayarak kullanıcıya ek fayda sağlar.
 3. Geliştiricilerin ekibi, iyileştirilmiş özellikler üzerinde düzenli olarak çalışıyor. Ancak buna rağmen, ekibin bir teknik raporu yok. Bu durum da kullanıcıların planlanabilecek yaklaşan güncellemeler ve iyileştirmeler konusunda karanlıkta kalacağı anlamına geliyor. Whitepaper’ın olmaması tipik olarak kırmızı bir bayraktır.
 4. Ek olarak, USP’sinin anonimlik gizliliği, rakipleri tarafından daha büyük bir hayran – örneğin Monero veya Zcash – tarafından savunulmaktadır.